Обласна влада представила стан стратегічного планування у Херсонській області. Презентація відбулася вчора, 27 грудня, під час заходу «Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації».
У складі делегації від Херсонської області – перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, керуючий справами виконавчого апарату Павло Александров, перший заступник голови обласної (військової) державної адміністрації, депутат облради Дмитро Бутрій, а також голови громад.
Також на сесії презентували поточний стан стратегічного планування у ще двох південних областях – Миколаївській та Одеській.
«Регіонам і громадам, щоб розвиватися, необхідно мати чітке бачення свого майбутнього. Я закликаю всіх до жвавої дискусії, відвертої розмови. Для міністерства це дуже важливо, бо ми обовʼязково враховуємо ваші думки під час формування наших політик», – зазначив заступник міністра розвитку громад і територій Олексій Рябикін, відкриваючи захід.
Кожна з трьох областей почергово презентувала свої стратегічні документи. Херсонщину представляв перший заступник голови ХОВА Дмитро Бутрій.
«Звичайно, дуже складно планувати розвиток, коли дві третини області все ще під тимчасовим контролем окупантів, і ми знаємо, що вони залишають після того, як їх вибивають з нашої землі. Втім ми розуміємо, що стратегічне планування має бути. Потрібно проводити роботу з вивчення потенціалу генерації електроенергії, зеленої енергетики, застосування принципів енергоефективності та інше», – зазначив перший заступник голови Херсонської облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.
На думку Дмитра Бутрія, замінити стратегії у наступні три роки можуть програми комплексного відновлення територій, які вже розроблені майже у всіх громадах правобережної частини Херсонщини.
«У програмах комплексного відновлення закладено першочергові заходи: розмінування територій, відновлення людського капіталу, соціальної інфраструктури, розвиток агропромислового комплексу, соціальну адаптацію ветеранів, відновлення культурної спадщини, навколишнього середовища, повернення бізнесу, забезпечення безбарʼєрного простору і т.д», – підкреслив перший заступник голови ХОВА.
На рівні області і окремих громад вже створено детальні плани дій щодо забезпечення життєдіяльності лівобережжя на перших етапах деокупації.
У форматі круглого столу учасники аналізували сильні та слабкі сторони регіонів, актуальні виклики і доступні можливості. Це стало унікальною можливістю для обміну ідеями, досвідом та спільного пошуку практичних рішень. Представники регіонів, експерти та посадовці працювали над тим, як трансформувати амбітні плани у конкретні дії для відновлення України.
Представники уряду та експерти погодились, що для прифронтових регіонів, таких як Херсонщина, потрібно врегулювати особливості стратегічного планування. У підсумку учасники заходу домовились про подальшу співпрацю і консолідацію зусиль у напрямку розробки стратегічних документів для окремих регіонів.