Сьогодні депутати Херсонської обласної ради прийняли ряд звернень до центральних органів влади. Серед них – звернення:
1) до Міністерства освіти і науки України та Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України щодо недоцільності виокремлення фахових коледжів зі структури закладів вищої освіти та передачі їх до комунальної власності.
За твердженням обласних депутатів, зміщення фінансування на місцевий рівень створить загрозу фінансової стабільності для багатьох закладів фахової передвищої освіти, оскільки обласні бюджети мають велику різницю у своїй фінансовій стабільності та можливостях. Особливо це стосується бюджету Херсонщини, який і так зазнав значних втрат через відтік населення та закриття бізнесу. До того ж сьогодні майже 70% території Херсонської області залишається тимчасово окупованою, а інша її частина є прифронтовою, яка щоденно нещадно розстрілюється ворогом.
Довідково. Структурними підрозділами закладів вищої освіти в Херсонській області є 9 фахових коледжів, в яких навчається 4138 студентів і освітній процес забезпечують 586 педагогів. За підрахунками ХОВА, на утримання одного такого закладу в рік потрібно від 20 до 45 млн грн.
2) до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недоцільності прийняття, запропонованого у законопроєкті «Про Державний бюджет України на 2025 рік», переведення медичних закладів на небюджетні рахунки Державної казначейської служби.
Херсонські депутати дійшли висновку, що прийняття законопроєкту у запропонованій редакції може призвести до того, що медичні заклади у 2025 році не зможуть ефективно розпоряджатися власними коштами, оперативно закуповувати ліки, медичні матеріали та своєчасно сплачувати заробітну плату своїм працівникам.
Завдяки бюджетній автономії, яку лікарні отримали у 2018 році, відкривши власні рахунки в банках, ефективність медичних установ та їх спроможність негайно реагувати на виклики сьогодення були підняті на новий, до цього недоступний, рівень. За новими умовами вони можуть повернутися знову на застарілу модель управління, що призведе до настання негативних наслідків, в першу чергу, для пацієнтів, яким під час війни необхідно безперервне лікування.
3) до Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.
Депутати Херсонської обласної ради звертаються з проханням щодо виключення з переліку осіб, яким заборонено виїзд за межі України під час дії воєнного стану – депутатів місцевих рад або прийняти пропозицію щодо уточнення до Правил, які б не дискримінували права не військовозобов’язаних депутатів місцевих рад – жінок, які перебувають у шлюбі, одиноких батьків і матерів, чоловіків з інвалідністю та чоловіків, яким виповнилось 60 років.
4) до Верховної Ради України, Президента України та органів місцевого самоврядування країн, на території яких є населені пункти-побратими територіальних громад Херсонщини щодо підтримки Плану перемоги, представленого Президентом України Володимиром Зеленським. Детальніше про це звернення за посиланням.