Відбулося засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Захід проходив під головуванням Президента України за участі начальників обласних військових адміністрацій, голів обласних рад, керівників фракцій та груп в обласних радах, очільників міст – обласних центрів та очільників міст обласного значення.
До Конресу доєднався у форматі онлайн голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.
Пріоритетна увага зосереджена на ключових аспектах Плану перемоги та обговоренні ролі місцевої влади всіх рівнів у його реалізації.
План перемоги України – це план посилення нашої держави і, в той же час, це стратегія силового тиску на Росію. Він складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків:
Перший пункт – запрошення України в НАТО.
Другий пункт – оборона. Нарощування власного виробництва зброї та збільшення допомоги від міжнародних партнерів підвищить оборонні спроможності України.
Третій пункт – стримування. Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої воєнної загрози з боку Росії.
Четвертий пункт – стратегічний економічний потенціал. Україна пропонує стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у країні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.
П’ятий пункт – безпековий. Після війни український досвід має бути використаний для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки в Європі. Зокрема, пропонується заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, які дислоковані в Європі, українськими підрозділами.
«План перемоги України – це план посилення нашої держави, посилення наших позицій. Щоб бути достатньо міцними у завершенні війни. Щоб Україна була з усіма мускулами. Цей план можливо реалізувати. Це залежить від партнерів. Разом ми повинні змінити обставини так, щоб війна закінчилась. Безвідносно до того, чого хоче Путін. Ми всі повинні змінити обставини так, щоб Росія була примушена до миру», – наголосив Президент України та додав, що, якщо почати рухатися за документом зараз, то, може, вдасться завершити війну не пізніше, ніж наступного року.
План здобув схвалення у світі та беззаперечну підтримку від країн Балтії. Прем’єрка Данії визнала, що план містить багато перспективних ідей. Впливові партнери поки що обережні та стримані у своїх оцінках – їм потрібен час. Звичайно, є й такі, що відкрито злякалися українського Плану, в тому числі сама росія. Але українці чіткі у своїй меті – відвоювати для України право на життя, завершити цю війну чесним миром для всіх нас.
Це надійний план перемоги України! Крок зроблено. Тепер треба перевести все це в практичну площину.
Президентка УАРОР, голова Харківської обласної ради, заступник голови Палати регіонів Конгресу регіональних та місцевих влад при Президентові України Тетяна Єгорова-Луценко від імені всіх обласних рад висловила підтримку Плану перемоги та закликала до якнайшвидшого його впровадження.
«Дякую Володимиру Зеленському за презентацію Плану перемоги саме на майданчику Конгресу. Це вкотре підкреслює увагу Глави держави до нашої роботи та вагу регіональної й місцевої влад. Херсонська обласна рада долучиться до реалізації Плану перемоги. Прифронтова Херсонщина, яка веде щоденну боротьбу за виживання, готова виконати покладенні на неї завдання. Об’єднавшись – переможемо!», – резюмував голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.