Олександр Самойленко: Маємо навчитися залучати кошти для розвитку громад та ефективно управляти ними
Голова Херсонської обласної ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР) з питань правоохоронної діяльності Олександр Самойленко підсумував участь в дводенному стратегічний семінарі УАРОР.
Нагадаємо, 14 грудня лідери країн Європи на саміті в Брюсселі вирішили відкрити переговори про вступ України до ЄС. Раніше, 8 листопада, Європейська комісія оприлюднила звіт, в якому оцінила прогрес України у євроінтеграційних реформах з червня 2022 року по червень 2023 року.
У ньому ж ЄС відзначив успіхи політики децентралізації та діяльність місцевого самоврядування. Звичайно, є ряд рекомендацій, які суттєво впливають на роботу органів місцевого самоврядування. Тому їх необхідно впровадити на місцях, щоб пришвидшити вступ України в ЄС. Як це зробити – обговорювали протягом двох днів на стратегічному семінарі.
«Кожна громада в Україні є унікальною. Тож, в процесі підготовки до вступу в ЄС маємо не загубити цю винятковість, а, навпаки, підкреслити та розвинути», – наголосив Олександр Самойленко.
В той же час, вже зараз українським громадам варто активно налагоджувати зв’язки з муніципалітетами з країн ЄС. На думку очільника облради, це дозволить залучити додаткові ресурси і підвищить готовність до робити з європейськими фондами.
«Маємо навчитися залучати кошти для розвитку громад та ефективно управляти ними», – акцентував він.
Паралельно регіональна влада має підготувати висококласних фахівців, які в подальшому займатимуться підготовкою проєктів для участі в європейських програмах та грантах.
Потрібно допомогти підприємцям інтегруватися в європейський ринок, де 508 млн споживачів. Це найбільший партнер для експорту та імпорту.
Разом з цим, Олександр Самойленко погоджується з думкою колег, що в Україні має залишитися трирівнева система місцевого самоврядування, оскільки наша держава з великою територією. І для ефективного забезпечення єдиних стандартів при наданні послуг необхідно, щоб був і район, і область. Адже функції між ними розділені.