Вчора відбулось засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно- туристичної діяльності під головуванням депутата обласної ради Віктора Короленка.
Організовано засідання в форматі онлайн за участю депутатів Тетяни Волинець та Ірини Сокур.
У роботі комісії також взяв участь перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, а також депутат обласної ради – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Павло Александров й депутатка обласної ради Оксана Паламарчук.
Загалом у ході роботи комісії депутати розглянули 9 питань порядку денного.
Зокрема, одним з питань, що розглянуто на комісії, стало питання реорганізації ХОСПІСу.
Насамперед тут мова йде про реорганізацію КНП «Обласна лікарня «Хоспіс» Херсонської обласної ради шляхом приєднання до Херсонської обласної клінічної лікарні.
Обумовлено це тим, що в обласній клінічній лікарні наявні пакети медичних послуг – «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям» та «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям».
Рішення було підтримане депутатими у ході роботи комісії.
Крім того, на адресу Херсонської обласної ради надійшов лист Міністерства охорони здоров’я України з пропозицією розгляду питання передачі цілісного майнового комплексу комунальної установи «Бюро судово-медичної експертизи» Херсонської обласної ради з комунальної власності у державну власність до сфери управління МОЗ з метою розбудови потужної та сучасної служби судово-медичної експертизи у Херсонській області.
Відтак, обласна рада розглянула лист відомства і підтримала запропоноване питання.
Разом з тим, підтримано питання про зміну назви Херсонського обласного онкологічного диспансера Херсонської обласної ради та затверджено нову редакцію статуту.
Відтак, пропонується назвати заклад охорони здоров’я – Херсонський регіональний онкологічний центр Херсонської обласної ради (скорочена назва КНП «Херсонський регіональний онкологічний центр» ХОР).
На зміну назви та статуту є декілька аргументів.
Тож, це здійснюється з метою забезпечення пріоритетності охорони здоров’я у власній діяльності, на виконання вимог Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», за наявністю ресурсів та технологій, орієнтованих на надання медичної допомоги у найбільш складних та/або рідкісних випадках захворювань населенню області за напрямами стаціонарної медичної допомоги, а саме: діагностики та лікування онкологічних, онкогематологічних, урологічних та інших захворювань, паліативної допомоги населенню, втілюючи в життя обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями, приведення у відповідність до виконуваної роботи.