Згідно з статискою станом на 16 лютого саме стільки людей щеплено бустерною дозою на Херсонщині.
Нагадаємо, що в Україні нещодавно дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років, про це 6 січня підписано відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України.
До речі, вакциновані бустерною дозою, вже з 14 березня зможуть отримати 500 грн від держави. Витратити їх можна впродовж 9 місяців, замість – 4.
Окрім того, починаючи з 14 лютого люди віком від 60 років та з інвалідністю І та ІІ групи за гроші єПідтримки вже можуть оплатити комунальні послуги та з 24 січня – придбати ліки.
Жителі України та Херсонщини щеплюються та довіряють вакцині.
Але попри такі показники вакцинації бустером, досі не отримали першої дози близько 50%.
Будьте відповідальними та здоровими!
Не зволікайте з вакцинацією – захистіться від COVID-19!
Для тих, хто не вакцинувався від COVID-19 – адреси центрів вакцинації можете переглянути за посиланням http://bitly.ws/ozNU.
Пам’ятайте, що щеплення забезпечує повний захист від тяжкого перебігу COVID-19.
Довідково: Детальніше про бустерну дозу.
Навіщо?
Бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса “Омікрон”.
Коли потрібен бустер?
Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.
Якою вакциною щепитимуть?
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.
Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.
Важливо!
Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.