Посилення роботи COVID-патрулів та відповідальність голів ТГ щодо заходів з протидії коронавірусу: відбулась селекторна нарада з громадами області

На цьому сьогодні наголосили перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський та перший заступник голови обласної ради Єгор Устинов у ході селекторної онлайн-наради щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області.

До неї доєдналися представники структурних підрозділів ОДА, керівники районів, тергромад та міст обласного значення.

Під час обговорення епідемічної ситуації та запобігання поширенню на території області коронавірусної хвороби COVID-19 Єгор Устинов запропонував посилити роботу COVID-патрулів, особливо на ТРЦ «Фабрика»:

«З 15 жовтня Херсонська область знаходиться у в червоній зоні епіднебезпеки. Хочу звернутись до Андрія Шибаєва з приводу роботи ТРЦ «Фабрика», а саме сприяти посиленню контролю щодо роботи ТРЦ. Не завжди на вході перевіряються COVID -сертифікати чи наявність ПЛР-тесту, тим більше багато з відвідувачів й не мають довідки про курс вакцинації. Це єдиний найбільший торгово-розважальний центр, там найбільше скупчення людей. Запроваджуються жорсткі обмеження, які мають стосуватися без винятку усіх закладів й установ. Тому просив би звернути на це увагу».

Юрій Соболевський у свою чергу звернувся до голів територіальних громад області:

«Дійсно після реформи децентралізації ви отримали повноваження і  разом з тим – значну відповідальність. Дякую тим головам ТГ, які розуміють, що область є одним механізмом й реагують на звернення керівництва облдержадміністрації та йдуть на зустріч. Однак, все ж таки я прошу більш відповідально ставитись до тих прохань, з якими ми звертаємось. Це стосується й наявності кисню, створення додаткового резерву, посилення певних напрямів взагалі».

Також він відзначив, що керівництво області розуміє бюджетне навантаження у громадах, тому Херсонська обласна рада враховуватиме всі компенсатори, які будуть залежати від облради.

«Від рішення кожного залежать людські життя. Пам’ятайте про це і відповідально до цього ставтесь!», – додав Юрій Соболевський.

В. о. генерального директора ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Ромаскевич також звернувся до голів громад з приводу посилення заходів з протидії COVID – 19 й зазначив, що ситуація в Херсонській області наразі катастрофічна, в лікарня критична ситуація з завантаженістю ліжок.

До слова також відзначимо, що за інформацією в.о Департаменту здоров’я ОДА Галини Кучер, 469 лабораторно підтверджених випадків COVID – 19 зафіксовано за останню добу.

На лікуванні перебуває 1188 хворих з підтвердженим COVID-19, з них 947 хворих отримує централізовано кисень, що становить – 79,7%.

1156 дітей знаходяться на лікуванні.

Окрім коронавірусної ситуації, у рамках наради обговорили й інші актуальні питання, серед них – залучення інвестицій для розвитку інфраструктури громад Херсонської області та укладання списків джерел комплектування архівних відділів районних державних адміністрацій.

Наостанок голова Нововоронцовської селищної територіальної громади Володимир Марчук розповів про нагальні питання та шляхи розвитку громади.