Сьогодні у Херсоні працює Комітет ВРУ з питань правової політики

У Херсонському апеляційному суді відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, який наразі працює над підготовкою законопроєкту про зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів.

Обговорення проходило під головуванням очільника Комітету Андрія Костіна та за участі тимчасово виконуючого обов’язки Голови Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова. Також захід відвідав голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та його перший заступник – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

«Дуже важливо спілкуватися саме на місцях, особливо з представниками судової влади першої та апеляційної інстанції, оскільки це 90% всіх суддів. До того ж, більшість судових справ завершуються саме в цих інстанціях. Це ті дві судові ланки, які найбільше спілкуються з українськими громадянами і з бізнесом, тому бути в прямому діалозі, відчувати проблеми, розуміти ситуацію на місцях – це дуже важливо для членів нашого Комітету», – відзначив голова Комітету ВРУ з питань правової політики Андрій Костін.

Олександр Самойленко додав, що суд – це важлива інстанція, до якої звертаються у пошуках справедливості, тому у період реформування не можна допустити найменшого згортання отримання громадянами судових послуг.

«Найважливіше – вибудувати таку правову систему, аби судді могли якісно забезпечувати права і свободи людини, утверджувати принципи верховенства права та розвитку України як демократичної, правової держави», – акцентував Олександр Самойленко та побажав Комітету плідної й продуктивної роботи.

Сьогодні ж голова робочої групи, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань правової політики Павло Павліш представив своїм колегам попередні напрацювання щодо кількості окружних судів у розрізі всіх областей. Так, на Херсонщині планується створити 8 судів першої інстанції – Великолепетиський, Новокаховський, Голопристанський, Скадовський, Великоолександрівський, Каховський, Генічеський та окружний суд міста Херсона.

За словами Павла Павліша, при формуванні судових установ враховувалися всі особливості кожного регіону, серед яких і кількість населення, відстань до найвіддаленіших населених пунктів, наявність інфраструктури, стан приміщення для судів тощо.

Також у ході засідання розглянуто питання забезпечення належного фінансування судової влади в Україні та пришвидшення строків розгляду судових справ.

[dfd_videoplayer][dfd_videoplayer video_link=”https://youtu.be/Kqg9_TZD0qA” main_style=”style-1″ tutorials=””]