Селекторна нарада: коронавірус, підготовка закладів освіти до нового навчального року, придбання житла дітям-сиротам

Сьогодні, 9 серпня, відбулась селекторна онлайн-нарада щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області за участю представників структурних підрозділів ОДА, керівників районів, тергромад та міст обласного значення. Також до заходу долучився перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

У першу чергу, обласна влада обговорила з органами місцевого самоврядування епідемічну ситуацію та запобігання поширенню на території області коронавірусної хвороби COVID-19.

Також у ході заходу обговорено стан підготовки закладів освіти області до роботи в новому 2021/2022 навчальному році та проходження опалювального періоду. За оперативними даними на сьогодні завершено тільки 19 капітальних ремонтів зі 157 запланованих, що становить 12%. Тож, головам громад рекомендовано вжити заходів щодо стовідсоткового використання коштів освітньої субвенції за всіма напрямами.

Окрім цього, обговорено розподіл субвенції на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Зауважимо, на вищезазначені цілі Херсонщині передбачено 36,6 млн грн, з яких:

  • 7,3 млн грн на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу (3,3 млн у Нововоронцовській селищній раді та 4,0 млн грн у Херсонській міській раді);
  • 29,3 млн грн розподілено між дітьми-сиротами, дітьми позбавлених батьківського піклування, особами з їх числа на виплату грошової компенсації для придбання житлових приміщень (890,9 тис. грн – особами старше 35 років; 8,2 млн грн – особами віком від 23 до 35 років; 19,9 млн грн – особами віком від 16 до 23 років).

Звертаємо увагу, що виплата грошової компенсації на придбання житла для осіб віком від 23 до 35 років та осіб старше 35 років передбачає співфінансування з місцевих бюджетів. Тобто, для осіб віком від 23 до 35 років в розмірі 30% від граничної вартості придбання житла, що становить 118,8 тис.грн, для осіб віком старше 35 років – 70%, що становить 415,7 тис.грн.

Зважаючи на це, обласна влада звернулась до голів громад, особам яких розподілено грошову компенсацію, щодо необхідності передбачення в місцевих бюджетах коштів для придбання таких житлових приміщень.

Наостанок більш детально розглянуто питання розвитку Новорайської сільської територіальної громади.