Олександр Самойленко закликав голів тергромад реалізовувати заходи з енергоефективності

Про переваги впровадження заходів з енергоефективності, програму Енергодім «Фонду енергоефективності» говорили сьогодні під час наради за участю першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського, голови Херсонського обласної ради Олександра Самойленка, першого заступника голови Херсонського обласної ради – керівника виконавчого апарату Юрія Соболевського, першого заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Шибаєва разом з головами територіальних громад Херсонщини.

Наразі єдиним дієвим способом зменшити витрати на комунальні послуги та створити комфортні умови в домівках є впровадження альтернативних видів опалення, а також реалізація енергозберігаючих проєктів.

Тож, у ході зустрічі Василь Лозинський для голів територіальних громад розповів про впровадження заходів з енергоефективності, зокрема більш детально зупинився на проєкті «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

«Опалювальний сезон не за горами, у вас має бути бачення, програма та підтримка. Також має бути відповідальна людина, яка буде опікуватися цим питанням», – звернувся Василь Лозинський до очільників тергоромад.

Олександр Самойленко зауважив: «По-перше, програма енергоефективності – це програма безпеки та свободи України. Також наголошу, що не всі заклади соціальної сфери, заклади освіти та охорони здоров’я ми зможемо опалювати в повному обсязі. Тому, закликаю усі громади, які ще не почали впроваджувати заходи з енергоефективності, долучитися до програми. Обласна рада завжди готова підтримувати та сприяти вам у роботі».

Деякі громади області вже скористалися програмами з термомодернізації та зрозуміли її переваги. Своїм успішним досвідом реалізації проєктів з термомодернізації об’єктів соціально-бюджетної сфери поділилися представники Голопристанської міської та Музиківської об’єднаної територіальних громад.

У свою чергу Юрій Соболевський подякував керівникам ТГ за участь у нараді й відзначив: «Це є показником того, що ви чудово розумієте, що питання впровадження заходів з енергозбереження є дійсно важливим для функціонування ваших громад. Херсонська обласна рада разом із Херсонською обласною адміністрацією вже у процесі перемовин з Європейським банком на залучення коштів, в тому числі, на енергоносії для наших громад та комунальних закладів обласної ради».