Юрій Соболевський: Процедура отримання дипломів має бути максимально прозорою та законною!

Українським морякам дозволили підтверджувати диплом автоматично без складання іспитів, як це було раніше. Відповідний законопроєкт учора прийняла Верховна Рада України за основу та в цілому.

Але це тільки початок шляху для вирішення проблем моряків. Остаточні рішення тепер за Міністерством інфраструктури України, яке повинно привести свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог оновленої редакції статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України. Зокрема, Мінінфраструктури зобов’язане визначити процедуру видачі морякам повторного підтвердження своєї компетентності для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях.

Сьогодні перший заступник голови Херсонської обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський зустрівся з керівництвом Херсонської морської державної академії – ректором Василем Чернявським та проректором з навчально-виховної роботи Олександром Шумеєм, аби визначити подальші кроки у боротьбі за право моряків отримати дипломи без корупційних ризиків.

«Прийняття закону – це успіх! Але ми разом з моряками продовжуємо боротися за те, аби процедура отримання дипломів була максимально прозорою та законною! Тож, наша робоча група працює і буде працювати до тих пір, поки проблема не буде вирішена остаточно!», – наголосив Юрій Валентинович.

У рамках зустрічі були обговоренні пропозиції керівників ХДМА з вищезазначеного питання та прийнято рішення направити їх до Мінінфраструктури, надавши підтримку від Херсонської обласної ради.

Нагадаємо, Херсонська обласна рада разом із Херсонською морською державною академією були одними з перших, хто надав старт офіційному шляху розв’язання питання корупції в дипломуванні моряків при отриманні робочих дипломів.