Юрій Соболевський долучився до обговорення актуальних питань розвитку області

31 травня відбулася щотижнева селекторна онлайн-нарада щодо обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області.

Традиційно участь у ній взяли представники структурних підрозділів ОДА, керівники районів, ТГ та міст обласного значення. Також до обговорення долучився перший заступник голови Херсонської обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, який акцентував увагу присутніх на ефективності використання земельних ресурсів.

«Держава надала вам дуже крутий ресурс – землю. І ви повинні використати її на благо вашої громади! Проте, вже не вперше ми спостерігаємо зменшення надходжень до бюджетів громад і це, в першу чергу, явний знак неефективного використання земельного ресурсу. Тому про такі випадки ми повідомлятимемо правоохоронні органи», – повідомив Юрій Соболевський.

Окрім цього, Юрій Валентинович закликав голів ТГ відповідально віднестися до розробки проєкту програми «Охорона довкілля Херсонської області на 2022-2024 роки» та активно надавати свої пропозиції стосовно поліпшення довкілля у своїх громадах та підвищення рівня життя своїх жителів.

«Також прошу не знімати з контролю питання масового мору птахів поблизу біосферного заповідника «Асканія-Нова». Так, зараз немає нових випадків мертвих птахів, але всі ми розуміємо, що прийде час, коли аграрії знову почнуть використовувати препарати від гризунів, які, до речі, і стали причиною загибелі перелітних птахів, і ситуація може повторитися. Ми маємо включити в цю програму заходи, спрямовані як на моніторинг таких випадків, так і на їх недопущення. Всі дії і заходи, які необхідні від Херсонської обласної ради, ми готові забезпечити», – наголосив перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату.

У рамках наради були обговоренні і такі питання, як: епідемічна ситуація та запобігання поширенню на території області коронавірусу COVID-19 та виконання територіальними громадами обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області на 2017-2024 роки».

Зокрема, станом на 27 травня 2021 року за програмою Розвиток людського капіталу Херсонської області на 2017-2024 роки» навчається 103 учасники АТО у закладах вищої освіти. Також до числа учасників програми включено здобувачів освіти, які надали пакети документів до управління освіти і науки у 2020 році у кількості 10 осіб.

За період дії програми закінчили навчання 28 здобувачів освіти. У цьому навчальному році закінчують навчання ще 43 особи.

Нагадаємо, умовами програми передбачено підготовку фахівців з гостродефіцитних спеціальностей, серед яких: галузь освіти, культури, медицини, агропромислового комплексу, фізичної культури та спорту. Фінансування здійснюється за рахунок обласного та місцевого бюджетів. Для об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення форма співфінансування для участі в програмі наступна: 25% – обласний бюджет, 75% – бюджет громад, міст обласного значення.

Детальніше про обласну програму за посиланням.