Відбулася зустріч з представниками ветеранських організацій ветеранів війни та учасниками АТО/ООС

З представниками ветеранських організацій ветеранів війни та учасниками антитерористичної операції зустрівся Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свиреденко, голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир та перший заступник голови – керівник виконавчого апарату Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Кожен боєць хоче відчувати себе сім’янином, батьком, чоловіком. Хоче повернутися на роботу, забезпечувати потреби своєї родини. Він прагне бути потрібним суспільству. Тому ми маємо зрозуміти, що необхідно зробити на місцях: починаючи від лікування та реабілітації до працевлаштування», – звернувся до присутніх Вадим Свиреденко та відзначив, що Херсон дійсно має унікальний в Україні заклад – Обласну лікарню відновного лікування, яку він відвідав напередодні зустрічі.

Відзначимо, на сьогодні в Херсонській області діє ряд регіональних програм, метою яких є цільова підтримка учасників бойових дій та їх родин. Зокрема, у межах реалізації регіональної програми «Власний дім» покращили житлово-побутові умови 140 учасників АТО/ООС, військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб. За програмою розвитку молодіжного житлового кредитування упродовж 2019 – 2021 років 3 родини учасників бойових дій отримали пільгові довготермінові кредити на придбання власного житла. Окрім цього, завершено будівництво двох багатоповерхових будинків, у яких отримали житло 11 родин учасників бойових дій.

«На найближчій сесії обласної ради буде ухвалено обласну програму підтримки сімей загиблих (померлих) захисників України на 2021 – 2025 роки. Програма передбачає бюджетне фінансування в обсязі понад 19,5 мільйонів гривень. Також в наших планах – створити новий реабілітаційний центр на території Генічеської громади, – повідомив перший заступник голови – керівник виконавчого апарату Херсонської обласної ради Юрій Соболевський та додав, – Ми не ідеалізуємо результати нашої роботи та свідомі того, що в області проживає понад 11 тисяч учасників бойових дій, з яких майже кожен другий потребує вирішення житлових проблем. Але хочу запевнити, що питання, пов’язані із забезпеченням соціальних гарантій учасників бойових дій, є для нас одними з пріоритетних!».

Також Юрій Валентинович відзначив, що за обласною програмою розвитку людського капіталу 99 учасників АТО здобувають професійну освіту у вищих навчальних закладах області за бюджетні кошти.

«І це лише початок. Маємо намір збільшити кількість студентів за цією програмою. Також сьогодні разом з ректором ХДАУ Юрієм Кириловим зустрілися з представниками аграрних компаній та отримали гарантії щодо стажування у них наших студентів з подальшим працевлаштування», – резюмував перший заступник голови – керівник виконавчого апарату облради.