Міністр аграрної політики та продовольства зустрівся з аграріями

Сьогодні, 8 квітня, у рамках робочого візиту у Херсонську область Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зустрівся з аграріями.

До обговорення важливих питань у галузі агропромислового розвитку долучився перший заступник голови – керівник виконавчого апарату облради Юрій Соболевський та депутати обласної ради – Ігор Йосипенко, Володимир Хвостов, Віталій Булюк, Сергій Рибалко, Богдан Артющик та Олександр Гордієнко.

Агропромисловий комплекс займає особливе місце в економіці Херсонської області і від його функціонування залежить продовольча безпека, розвиток внутрішнього та зовнішнього ринків, а також рівень життя населення не лише Херсонщини, а всієї країни.

Херсонщина є потужним виробником зернової, плодоовочевої та баштанної продукції. Так, щороку тут збирають до 2 млн тонн зернових, понад 500 тис. тонн технічних культур, а також 1,6 млн тонн плодоовочевих і баштанних культур.

«Символічно, що саме на Херсонщині ми сьогодні обговорюємо питання національного масштабу – це зрошення і меліорація. Обидва питання знаходяться на особистому контролі Президента та Прем’єр-міністра і мають вагому підтримку на державному рівні», – зазначив Роман Лещенко та розповів про позицію Міністерства щодо подальшої роботи над впровадженням національного проєкту з відновлення зрошення на півдні України.

На сьогодні в Херсонській області впроваджується ряд проєктів, зокрема:

1) пілотний проєкт регіонального розвитку «Створення та інституційне наповнення Інвестиційного парку «Відновлення зрошення Херсонщини» (реалізація проєкту передбачається за кошти державного бюджету, отримані від Європейського Союзу – 7 млн грн);

2) у рамках реалізації проєкту «Магніти України» до Офісу Президента подано 9 проєктів з розвитку та відновлення зрошувальних мереж на території Херсонщини (загальна вартість проєктів – 268 млн грн);

3) надання субгранта програмою USAID-АГРО на створення Організації водокористувачів в області та підтримку відновлення і модернізацію зрошувальних мереж.

4) у Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021 – 2027 років передбачено відновлення існуючих зрошувальних систем та будівництво нових шляхом залучення коштів інвесторів та аграріїв;

5) Херсонщина – ініціатор розробки законопроєкту про «Організацію водокористувачів», який дасть можливість ефективно використовувати зрошувальні землі.

Також у рамках зустрічі аграрії змогли поставити нагальні питання, зокрема формування тарифів на подачу води для зрошення у поливному сезоні 2021 року.

Голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта запевнив аграріїв, що ціна буде «розумною» та не принесе їм значних збитків.

Окрім того, представники агропромислового комплексу підняли питання щодо наявності корупційної складової у діяльності працівників Держводагентства.

«Що стосується корупційних питань, то пропоную надавати відповідні факти в правоохоронні органи. Дані моменти не потрібно замовчувати. Їх активне обговорення забезпечить їх швидке вирішення», – акцентував перший заступник голови – керівник виконавчого апарату облради Юрій Соболевський та запропонував створити в обласній раді робочу групу з вирішення вищезазначеної проблеми у межах компетенції Херсонської обласної ради.

Нагадаємо, сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля у режимі відеоконференції відбулася нарада з питань проєкту зрошення земель.