Медична комісія ініціювала проведення службової перевірки в Херсонській обласній клінічній лікарні

Сьогодні, 29 березня, відбулося екстрене онлайн-засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності стосовно спалаху захворювання на COVID-19 у комунальному некомерційному підприємстві «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради.

«Більш за все, під час відвідування лікарні були порушені протиепідемічні норми, передбачені наказом Департаменту здоров’я ОДА на період дії карантину. Оскільки інфіковані були виявлені відразу в декількох відділеннях, то можна з впевненістю сказати, що відбувалось переміщення хворих між відділеннями, що також заборонено вищезазначеним наказом. Між відділеннями в умовах епідемії дозволено ходити тільки консультантам, які визначені наказом закладу охорони здоров’я і які відповідно до наказу повинні перевірятися щомісяця експрес-тестами чи проходити ПЛР-діагностику», – наголосив голова постійної комісії, директор Департаменту здоров’я ОДА Віктор Короленко.

Нагадаємо, у Херсонській обласній клінічній лікарні коронавірусну інфекцію виявили у 18 медичних працівників та 19 пацієнтів. Згідно з наказом Департамент здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації, для недопущення поширення хвороби з 27 березня припинено планову госпіталізацію пацієнтів у хірургічне, травматологічне та урологічне відділення лікарні на 14 днів.

«Наша мета встановити причини виникнення такої ситуації, аби в майбутньому уникнути її повторення. Чи це дійсно через порушення протоколу роботи в період карантинних обмежень чи, можливо, якісь інші причини. В будь-якому випадку, перевірка має бути об’єктивною, а про її результати повинен бути поінформований увесь депутатський корпус. Тоді і будуть прийняті відповідні висновки з метою недопущення повторення ковідних спалахів у медичних закладах», – зазначив перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

Таким чином, постійна комісія дійшла висновку рекомендувати голові обласної ради звернутися до обласної державної адміністрації щодо організації та проведення перевірки факту спалаху COVID-19 у КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради із залученням представників Головного управління Держпродспоживслужби України в Херсонській області, Головного управління Держпраці у Херсонській області та ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України».