Херсонщина відзначає 207-му річницю від дня народження Тараса Шевченка

Сьогодні відзначається 207-ма річниця від дня народження Тараса Шевченка – сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців.

З нагоди визначної дати біля погруддя Великого Кобзаря відбувся урочистий захід, участь у якому взяли представники обласної та міської влади, громадськість та поціновувачі творчості митця. Від Херсонської обласної ради пам’ять справжнього патріота вшанували її очільник Олександр Самойленко та його перший заступник Єгор Устинов.

«Тарас Григорович Шевченко був простою людиною. Він був сином кріпака і половину свого життя теж провів у кріпацтві. Але єдине, що його рухало в житті, це любов до Батьківщини, любов до України. Бо тільки в любові до своєї держави ми можемо зберегти свою незалежність, відновити територіальну цілісність і об’єднати всю країну», – наголосив Олександр Самойленко.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир відзначив, що на сьогодні твори митця перекладені більш ніж 130-ма мовами народів світу, а його всесвітня слава засвідчена 1384 пам’ятниками, установленими в різних куточках світу.

У свою чергу, голова Херсонської міської ради Ігор Колихаєв подякував всім, хто святкує день народження Великого Кобзаря. Він впевнений, що цей день, як ніякий інший, єднає нашу велику українську родину.

Вшановуючи пам’ять Тараса Григоровича, присутні поклали квіти до погруддя поета. Опісля розпочалися традиційні поетичні читання.