На Херсонщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, біля меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам відбувся урочистий захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 32-ій річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан.

Участь у заході взяли представники обласної та міської влади, воїни-інтернаціоналісти, члени їх сімей, ветерани АТО/ООС, волонтери, представники громадськості, духовенство, громадськість. Від Херсонської обласної ради захід відвідали: голова Олександр Самойленко, перший заступник голови – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський та заступник голови Геннадій Лагута.

«Сьогоднішній день об’єднав дві знакові події. Одну радісну – 15 лютого 1989 року відбулось виведення наших військових із Афганістану і фактично завершилася дев’ятилітня війна. Інша – сумна: ми вшановуємо вічну пам’ять воїнів, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Це наші брати, це наші медичні сестри, які рятували життя пораненим у бойових діях у гарячих точках планети», – відзначив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та подякував за подвиг та мужність воїнами-інтернаціоналістам, які сьогодні стояли поруч.

Афганська війна безжально забрала тисячі молодих життів та ще більше понівечила доль молодих людей. Лише на Херсонщині налічується близько 3 тисяч воїнів-інтернаціоналістів. Приблизно таку ж кількість місцевих і призвали на службу до Афганістану. 67 солдатів привезли додому в цинкових трунах, двоє й досі числяться як зниклі безвісти.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. За словами воїнів-інтернаціоналістів, їм у страшному сні не могло присниться, що колись на території їхньої рідної України проходитиме озброєний конфлікт. Але і бути осторонь подій, що відбуваються на сході, вони не ніяк не могли, бо захищати суверенітет України – їхній священний обов’язок.

За загиблими воїнами-інтернаціоналістами єпископ Херсонського і Каховського Православної Церкви України Борис відслужи панахиду. Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу, а салютна група виконала символічні постріли у повітря в їх честь.

Довідка. Афганська війна тривала дев’ять років один місяць і дев’ятнадцять днів. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.