Юрій Соболевський: Наше звернення повинне відображати думку абсолютної більшості населення Херсонщини

Херсонська обласна рада спільно з Херсонською обласною державною адміністрацією стали комунікативним майданчиком для вирішення питання щодо зниження вартості житлово-комунальних послуг.

Сьогодні, 14 січня, відбулось спілкування керівництва області з представниками громадськості, аби врахувати інтереси жителів під час прийняття відповідних рішень на рівні центральних органів влади. Нагадаємо, з 1 січня 2021 року відбулось підвищення тарифів на комунальні послуги, що викликало неабиякий суспільний резонанс.

Зважаючи на соціальну напругу, Херсонська обласна рада скликає позачергову сесію на 21 січня. Про це повідомив перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський у рамках сьогоднішньої зустрічі.

«Херсонська обласна рада одна з перших в Україні прийняла рішення про проведення позачергової сесії, бо це питання дійсно нас турбує. І абсолютно всі фракції підтримали це рішення. Чому 21-го січня? Бо ми зобов’язані врахувати думку якнайбільшої кількості жителів нашої області. Нам потрібен час, аби зібрати всі проєкти звернень (від органів місцевого самоврядування, громадських організацій, жителів області), опрацювати їх та винести до сесійної зали. Звернення Херсонської обласної ради до центральної влади повинно відображати думку абсолютної більшості населення Херсонщини. Тому впевнений, що 21-го січня обласні депутати підтримають відповідне звернення, спрямоване на врегулювання «тарифного» питання та недопущення подібної ситуації в майбутньому», – зазначив Юрій Соболевський.

Також він відзначив про те, що на сьогоднішній день Президентом України вже прийняті невідкладні міри, які скеровані на подолання цієї кризи. Так, учора у ході енергетичної наради ухвалено рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%. Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу.

У свою чергу, Херсонська обласна державна адміністрація підготувала лист до Прем’єр-міністра України з проханням прискорити підготовку та ініціювання прийняття відповідного нормативно-правового акту з вищезазначеного рішення. А також переглянути вартість послуги з розподілу природного газу та введення фіксованої ціни на електричну енергію для населення.

Протягом тижня Херсонська обласна рада активно взаємодіятиме з Херсонською обласною державною адміністрацією з метою напрацювання єдиного підходу у вирішенні ситуації з тарифами. Своє офіційне звернення до центральної влади Херсонська обласна рада прийматиме наступного четверга, 21 січня. Початок обговорення о 10:00.