У Херсоні відзначили Міжнародний день волонтера

07.12.2017

Урочистості з цього приводу пройшли у кіноконцертному залі “Ювілейний”. Це свято не нове. Генеральна Асамблея ООН ще у 1985-му році на 40-й сесії запропонувала урядам відзначати 5 грудня як “Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку” – така повна назва цього пам’ятного дня на честь осіб, що займаються волонтерством. Незалежно від того, якою саме благочинною діяльністю вони займаються.

За визначенням ООН, волонтер – це не байдужа людина, яка безоплатно витрачає свій час і сили на благо суспільства. Тому волонтерів можна зустріти на лінії фронту, в дитячих будинках, лікарнях, будинках людей похилого віку.

Особливим поштовхом для волонтерського руху в Україні стала Революція Гідності. Тоді тисячі українців приєдналися до допомоги військовим, що захищають територіальну цілісність України та допомагають переселенцям, що втекли від війни. Волонтери першими йшли на фронт. Небайдужі люди збирали одяг і спорядження і везли на передову.

Вже традиційно у Херсоні проводяться заходи, що присвячені херсонським волонтерам. І мета цьогорічного заходу вкрай проста: ще раз зібратися разом, подякувати нашим волонтерам, нагородити найкращих та поділитися спогадами про пройдені шляхи.

Валентина Клицак, перший волонтер, що стояла на херсонському Майдані, та одна з перших мешканок Херсона, що захищала інтереси людей на Майдані у Києві. Невиліковна хвороба забрала життя Валентина, втім, як кажуть її колеги, вона завжди залишається “живою” поміж них, як символ волонтерського руху Херсонщини. Відзнаку Президента України херсонській волонтерці Валентині Клицак одержав її чоловік.

Як каже отець Юрій, настоятель Храму Трьох Святих Української автокефальної православної церкви міста Херсона і відомий волонтер: “Волонтерство, по суті, є втіленням Божої заповіді про любов до ближніх. Христос сказав: люби Бога і люби ближнього свого, як самого себе. Це і є вияв тієї християнської любові, яку сповідують українці.”