Органи місцевого самоврядування не обмежені у вирішенні організаційно-штатних питань

07.10.2016

На рівні судової та виконавчої гілок влади на сьогодні не визнається правомірним обмеження органів місцевого самоврядування у самостійному вирішенні організаційно-штатних питань, зокрема, в тому, що стосується кількості заступників голови обласної ради.

 Про це свідчить юридичний висновок щодо кількості заступників голови облради, підготовлений за дорученням голови обласної ради відділом юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату облради. Питання про правомірність введення додаткової посади заступника порушувалося, зокрема, журналістами і на брифінгу голови облради 4 жовтня. Владислав Мангер запевнив представників ЗМІ у тому, що юридичний висновок з цього питання буде наданий.

«Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 у справі № 10-рп/2008 було визнано неконституційною норму про затвердження Кабінетом Міністрів України типових штатів органів місцевого самоврядування (пункт 4 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Херсонським окружним адміністративним судом та Одеським апеляційним адміністративним судом не виявлено підстав для визнання незаконним оскарженого рішення Херсонської обласної ради від 09 грудня 2015 року № 7 «Про внесення змін до структури виконавчого апарату обласної ради», яким введено додаткову посаду заступника голови обласної ради», – йдеться у документі.

Водночас, відзначається, що на сьогодні така кількість заступників голови обласної ради – три, існує лише в Херсонській обласній раді.