Обласний конкурс проектів розвитку

Оголошення про проведення II обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області

Увага!

Інформуємо, що з 26 березня 2018 року розпочинається II обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

Мета конкурсу – відбір проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, які спрямовані на розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.

Загальний обсяг фінансування з обласного бюджету – 20,0 млн. грн.

Напрямки проектів розвитку:

 1. Запобігання виникненню природних та техногенних катастроф, підвищення безпеки життя мешканців громади, вирішення екологічних проблем.
 2. Збереження історико-культурної спадщини.
 3. Розвиток туристичної інфраструктури населених пунктів.
 4. Заходи щодо енерго-та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.
 5. Покращення системи житлово-комунального господарства та модернізація існуючої інженерної інфраструктури і комунікацій (окрім проектів, спрямованих на роботи з водогонами та водовідведенням, фінансування яких передбачено окремими програмами).
 6. Організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню.
 7. Удосконалення механізмів організації громадського порядку та охорони довкілля.
 8. Підтримка здорового способу життя населення.
 9. Удосконалення системи благоустрою населених пунктів.

План проведення конкурсу:

26.03.2018 – 01.07.2018 – прийом Херсонською обласною радою заяв та проектів на участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області від представників органів місцевого самоврядування.

01.07.2018 – 30.08.2018 – оцінка експертною групою наданих проектів на предмет відповідності умовам конкурсу.

01.09.2018 – 30.10.2018 – публічна презентація проектів за участю їх розробників та представників засобів масової інформації.

Оприлюднення інформації про результати конкурсу на офіційному веб-сайті Херсонської обласної ради відбудеться протягом 10 робочих днів після визначення проектів-переможців.

Обсяги співфінансування, напрямки проектів, склад експертної групи затверджені розпорядженням Херсонської обласної ради  від 21 березня 2018 року № 59 «Про оголошення II обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області»,  з яким можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Херсонської обласної ради у розділі «Документи обласної ради» за посиланням: http://khor.gov.ua/dokumenti-oblasnoyi-radi/rozporyadzhennya-golovi-oblasnoyi-radi/2018-rik/.

Також для участі у конкурсі просимо ознайомитись з наступними документами:

 1. Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, затвердженого рішенням ХІ сесії обласної ради VII скликання 03 березня 2017 року № 402 «Про започаткування проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області» (зі змінами, внесеними рішенням XV сесії Херсонської обласної ради VІІ скликання від 10 листопада 2017 року № 645, рішенням XVII сесії Херсонської обласної ради VII скликання від 16 березня 2018 року № 738 «Про внесення змін до Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, затвердженого рішенням ХІ сесії обласної ради VII скликання від 03 березня 2017 року № 402»).
 2. Методичні рекомендації для учасників обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, затверджених розпорядженням голови Херсонської обласної ради від 13 березня 2017 року № 44 (зі змінами, внесеними розпорядженням Херсонської обласної ради від 21 березня 2018 року №59 «Про оголошення II обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області»).
 3. Протокол засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області від 24 січня 2018 року № 1.
 4. Рішення XVII сесії Херсонської обласної ради VII скликання від 16 березня 2018 року № 739 «Про затвердження обсягу співфінансування з обласного бюджету конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області 2018 року».

Телефони для довідок:

(0552) 49-25-07 Литвинова Ірина Олександрівна,

(0552) 49-25-06 Макаренко Ірина Юріївна.

Закликаємо скористатися шансом розв’язати актуальні проблеми місцевої громади спільними зусиллями!

Херсонська обласна рада


Рада обласного конкурсу проектів провела організаційне засідання

24 січня відбулося перше засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

Як поділилася ініціатор конкурсу, заступник голови облради Оксана Рукавішнікова, перший конкурс пройшов «на ура». Хоча і не було так багато учасників, як хотілось би (всього 21 проект), але цьогоріч очікується значно більше учасників. Про що свідчить величезна кількість телефонних дзвінків від представників районів, міст, сіл, селищ, ОТГ з єдиним питанням: «коли розпочнеться новий конкурс?».

«Тож, у цьому році чекаємо, як мінімум, на 100 проектів, з них майже половина зможе отримати співфінансування з обласного бюджету», – зазначила Оксана Рукавішнікова.

У зв’язку з таким ажіотажем, рада конкурсу внесла певні зміни. Оскільки значно зросте кількість потенційних учасників, запропоновано збільшити обсяг фінансування за рахунок коштів обласного бюджету проектів-переможців конкурсу 2018 року з 2,5 млн грн до 20 млн грн.

Переможців конкурсу обиратимуть за тими ж чотирма категоріями, що і минулого року, але з іншим розподілом співфінансування:

Кате-горія Проекти, передбачені для відповідної категорії Загальний обсяг фінансування з обласного бюджету на реалізацію проектів Кількість проектів, од Обсяг співфінансування з обласного бюджету на один проект
І Проекти сільських рад 6000,0 20 300,0
ІІ Проекти селищних рад та міських рад міст районного значення 2000,0 5 400,0
ІІІ. Проекти районних рад, міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад 10000,0 20 500,0
ІV Спільні проекти територіальних громад сіл, селищ, міст, районних рад та об’єднаних територіальних громад 2000,0 2 1000,0
Всього 20000,0 47 х

Значно розширився і сам перелік напрямків проектів. Окрім минулорічних, у цьому році можна подати проекти ще і за такими напрямками, як: удосконалення механізмів організації громадського порядку та охорони довкілля; запобігання виникненню природних та техногенних катастроф, підвищення безпеки життя мешканців громади, вирішення екологічних питань; удосконалення системи благоустрою населених пунктів. Проте, не прийматимуться проекти, спрямовані на роботи з водогонами та водовідведенням, фінансування яких передбачено окремими програмами.

Зважаючи на велику кількість учасників, рада конкурсу внесла зміни до плану проведення конкурсу. Відтак, останній день приймання проектів для участі в конкурсі – 01 липня 2018 року, експертна група опрацьовуватиме документи протягом двох літніх місяців до 30 серпня, а у період з 1 вересня по 30 жовтня відбуватиметься публічна презентація проектів за участі їх розробників.

Дату початку конкурсу буде оголошено рішенням найближчої сесії Херсонської обласної ради.