Обласна рада визначила головні пріоритети при формуванні бюджетів комунальних установ

14.11.2017

Херсонська обласна рада продовжила заслуховувати керівників комунальних закладів щодо їх бюджетних запитів на наступний рік.

Сьогодні на порядку денному іще 11 обласних закладів охорони здоров’я –протитуберкульозний диспансер, кардіологічний диспансер, онкологічний диспансер, шкірно-венерологічний диспансер, наркологічний диспансер, обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни, інфекційна лікарня ім. Горбачевського, дитячий пульмонологічний санаторій «Дніпро», будинок дитини, центр служби крові та лікарня «ХОСПІС».

Кожен заклад є універсальним та необхідним для Херсонщини. Проте, враховуючи, що загальна сума обласного бюджету ще не відома, обласна рада при формуванні бюджетів комунальних закладів на 2018 рік визначила головні пріоритети. В першу чергу, це закриття захищених статей, до яких входить виплата заробітної плати, оплата комунальних послуг та енергоносіїв.

На другому місці – закупівля медичних препаратів. Управління розвитку об’єктів спільної власності Херсонської обласної ради передбачає суми на медикаменти на рівні фактичних 2017 року. Проте, за наявності фінансового ресурсу фінансування збільшуватиметься.

Така ж ситуація і з харчуванням. Учора управління розвитку об’єктів спільної власності Херсонської обласної ради запропонувало встановити пропорційну вартість харчування в усіх медичних закладах, з чим погодилися більшість керівників комунальних установ.

Крім того, працівники управління звернули увагу на необхідність оптимізації штатного розпису та мали можливість корегувати проект бюджету закладів на наступний рік, враховуючи зауваження головних лікарів, першочергову необхідність та специфіку самих установ.

Зазначимо, пропозиції управління до бюджетних запитів комунальних установ враховуватимуться при формуванні бюджету на 2018 рік.