Обласна рада рекомендувала бібліотекам використовувати європейський досвід

11.05.2018

Сьогодні депутати обласної ради думали над тим, як зробити сучасні бібліотеки конкурентоспроможними. Глобальна комп’ютеризація у ХХІ столітті та масовий доступ до мережі Інтернет витіснили бібліотеки, які раніше були єдиним джерелом інформації та знань. У той же час, більшість бібліотек по своїй формі організації роботи застряли в ХХ столітті.

Для прикладу, члени комісії з питань оцінки діяльності комунальних підприємств наводили провідні бібліотеки Європи і Америки, які знайшли цікаві ідеї та втримали своїх читачів.

За словами Ганни Бардашевської, директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, у європейських країнах зовсім інша система в країні по відношенні до бібліотек. Освітня система тісно переплітається із бібліотеками різних рівнів: від шкільних до університетських і вище. Більш того, бібліотеки за кордоном – це платформа для спілкування молоді за інтересами.

«Ми також активно працюємо над залученням нових читачів. Створили виїзну бібліотеку, тобто отримуємо замовлення на конкретні книги від різних установ, в тому числі й університетів, та особисто привозимо їх своїм абонентам. Беремо участь у різних грантових проектах, співпрацюємо з меценатами», – зазначила Вікторія Лобзова, директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова.

У дитячих бібліотеках просунулись далі та активно використовуються ігрові форми, влаштовуються різноманітні свята, вікторини, розважальні програми, навіть 3D-кіно.

«Результат нашої роботи – від 300 до 500 відвідувачів в день», – поділилася  директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Проте, керівники бібліотек погоджуються з тим, що працювати є над чим, і переймати досвід із закордону необхідно.

Нагадаємо, учора комісія завершила заслуховування звітів директорів закладів освіти та культури. http://khor.gov.ua/deputati-prodovzhuyut-otsinyuvati-diyalnist-komunalnih-ustanov/