Мангер: «Спортивні результати Херсонщини залежать від того, чи знайдемо ми порозуміння»

13.02.2018

Сьогодні, 13 лютого, в рамках засідання «за круглим столом» з питань розвитку фізкультури і спорту в Херсоні та області обговорювалася без перебільшення доля спортивної Херсонщини. У зустрічі брали участь депутати обласної та міської рад, чиновники, працівники спортивної та освітньої сфер.

«Нам необхідно знайти спільне розуміння: що ми хочемо отримати від цієї зустрічі в підсумку? Важливо виробити загальний план дій між міською та обласною владою. Упевнений, кожен з присутніх хоче пишатися успіхами і перемогами саме херсонських спортсменів. Значить, потрібно міняти підхід. Більш того, результат цієї діяльності в цілому по країні невтішний: в цьому році на Олімпійські ігри від України відправився самий нечисленний склад спортсменів. І жодного херсонця в збірній, на жаль, немає», – відкрив збори голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Депутат Херсонської міської ради Сергій Волошинов, щедро цитуючи Козьму Пруткова, припустив, що подібне відбувається зі спортом тому, що в місті немає гідного спортивного комплексу, де могли б повноцінно тренуватися діти і дорослі. На думку депутата, комплекс повинен включати в себе не тільки професійні майданчики і зали, а й готельні кімнати, парковки – для зручності приїжджих спортсменів.

Йому заперечив депутат обласної ради, голова постійної бюджетної комісії Павло Філіпчук.

“Звучить красиво. Але на тлі того, що міська рада вже кілька разів відкидала пропозицію обласних депутатів про виділення землі під будівництво подібного спорткомплексу, чути це дивно. Перше, від чого нам треба відмовитися – це від того, щоб слова розходилися зі справами. Крім того, хочу звернути увагу: обласний бюджет в рази менше, але нам вдається фінансувати спортивні програми  і головне – контролювати витрати коштів», – підкреслив Філіпчук.

Підтримав важливість контролю за витратами і депутат міської ради Артем Кияновський, зазначивши неухильний контроль з боку обласної ради за роботою організацій, що фінансуються з обласного бюджету.

«Слід зауважити, що в цьому питанні облрада і облдержадміністрація працюють «чистіше» і більш прозоро. Є пропозиція радам взагалі співпрацювати тільки з офіційними федераціями та організаціями, а для клубів і «гуртків» виписати окремі програми. І обов’язково – контролювати витрату коштів, підключаючи до цього громадськість. А рівень фінансування спортивної сфери Херсонщини, сьогодні, звичайно, слід вважати недостатнім», – сказав Киянівський.

Результатом дискусії стала резолюція про співпрацю між міським та обласним керівництвом, завдяки якій буде налагоджено співфінансування спортивної сфери з двох бюджетів.