Дотримання правил пожежної безпеки в комунальних закладах області – запорука збереження життя громади

20.10.2017

Людське життя – це найвища цінність. Стрічки новин в Інтернеті, газетах та на телебаченні, нажаль, ледве не кожен день сповіщають сумні звістки про людей, що гинуть внаслідок недотримання правил пожежної безпеки.

Специфіка соціальної спрямованості більшості комунальних закладів області, таких як лікарні, інтернатні заклади освіти та охорони здоров’я тощо, полягає в одночасному перебуванні в них великої кількості людей. Для багатьох з них даний заклад є домівкою на тривалий час. Тож зусилля органу місцевого самоврядування мають бути спрямовані на забезпечення безпеки подібних закладів.

З метою запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат головою Херсонської обласної ради Владиславом Мангером видано розпорядження від 18 вересня 2017 року за № 195 «Про створення тимчасової робочої групи з вивчення дотримання норм та правил пожежної безпеки на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області з масовим перебуванням людей».

В перелік увійшло 54 комунальних установи та заклади, до категорії яких відносяться дитячі будинки, інтернати, геріатричні заклади та інші. Для якісного та ефективного обстеження кожного окремого комунального закладу створено тимчасові робочі групи, до складу яких увійшли депутати обласної ради, представники управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради та державної служби надзвичайних ситуацій України, а також відповідальні особи з боку кожного комунального закладу.

Злагоджена робота членів тимчасових груп направлена на вивчення протипожежного стану на об’єктах спільної власності територіальних громад області з масовим перебуванням людей.

На теперішній час обстеження пройшли всі заплановані комунальні установи та заклади. Управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області аналізує та готує матеріали для обговорення на засіданні тимчасової робочої групи, яка відбудеться 23 жовтня 2017 року.