Депутати розібралися із ситуацією, що склалась у Херсонській академії неперервної освіти

28.11.2017

Завершила свою роботу тимчасова контрольна комісія з вивчення ситуації, що склалась у комунальному вищому навчальному закладі «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради (далі – Академія).

Нагадаємо, до депутатів Херсонської обласної ради звернулися науково-педагогічні працівники Академії з проханням розібратися з масовими звільненнями викладачів. За словами заявників, протягом довгого часу вони піддавалися дискримінації та були вимушені написати заяви на звільнення.

У зв’язку з можливим порушенням законодавства про працю та зайнятість населення, а також, статуту комунального вищого навчального закладу, 10 листопада 2017 року депутати Херсонської обласної ради підтримали створення тимчасової комісії з вивчення вищезазначеної ситуації.

Протягом двох тижнів члени комісії особисто відвідували Херсонську академію неперервної освіти, перевіряли діяльність закладу та правомірність дій зі сторони керівництва Академії. До роботи тимчасової комісії були залучені представники Головного управління Держпраці у Херсонській області та управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

Так, начальник управління з питань праці Галія Пікуза доповіла, що у ході перевірки аналізувалися накази, заяви, тривалість робочого часу, тобто всі підстави, які пов’язані з укладанням та розірванням трудових відносин. Зокрема, встановлено, що всі викладачі були звільнені з займаної посади у зв’язку із закінченням терміну дії трудового договору, що були укладені за їх письмовою згодою. Таким чином, порушень на законодавчому рівні не виявлено.

У той же час, депутат Віталій Штанько наголосив на необхідності омолодження викладацького штату. Також він виступив за активне використання інноваційних методів перепідготовки вчителів: «Як приклад, можна відправляти вчителів на курси підвищення кваліфікації за кордон».

Його ініціативу підтримав і депутат, в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій: «Сьогодні починають з’являтися альтернативні приватні заклади, тому керівництво Академії має бути зацікавленим в унікальності та універсальності свого закладу, аби витримувати конкуренцію та бути конкурентоспроможним».

Зважаючи на те, що згідно чинного законодавства ситуації щодо поновлення на робочих місцях необхідно вирішувати лише в юридичному полі, тимчасова комісія рекомендувала заявникам звернутися з даним питанням до суду.

Проте, за інформацією представників управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, майже всі заявники вже працевлаштовані і не збираються повертитися до викладання у Херсонській академії неперервної освіти. Непрацевлаштованою залишається лише один доцент, проте представники управління пообіцяли підшукати для неї відповідні вакансії.

Таким чином, члени тимчасової комісії рекомендували голові Херсонської обласної ради підписати контракт з ректором Херсонської академії неперервної освіти та встановити контроль за виконанням рішення комісії. А саме: розроблення пілотного проекту щодо підвищення кваліфікації вчителів за кордоном, використання інноваційних методів перепідготовки, ефективне використання коштів обласного бюджету тощо.