Депутати перевіряють діяльність дитячо-юнацьких спортивних шкіл

07.02.2018

Обласний бюджет – це гроші усієї громади Херсонщини, тому необхідно берегти кожну копійку. Такої думки притримується депутатський корпус Херсонської обласної ради.

Тож не дивно, що минулого року так багато уваги приділялося аналізу видатків обласного бюджету. Це і перевірки комунальних закладів стосовно ефективності використання комунального майна, аналізи роботи громадських організацій, що фінансуються за рахунок обласного бюджету тощо. Як результат – зекономлено чималу суму, яку пізніше було спрямовано на розвиток нашої громади.

У поточному році депутати продовжують працювати у цьому напрямку. На часі – аналіз діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл, що засновані фізкультурно-спортивними товариствами. А саме: позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Динамо», Херсонської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з вільної боротьби «Колос», обласної дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» та спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з боксу Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Всі ці заклади фінансуються з обласного бюджету, тому Херсонська обласна рада має повне право на контроль за використанням коштів та перевірки роботи вищезазначених організацій.

У зв’язку з цим, розпорядженням голови Херсонської обласної ради створено тимчасову робочу групу, завдання якої – отримання повної інформації щодо роботи вказаних спортивних закладів та аналіз їхньої діяльності.

На днях відбулися перші перевірки. Як повідомляє депутат обласної ради Микола Ставицький, члени комісії хотіли відвідати тренувальні заняття дитячо-юнацьких спортивних шкіл «Динамо» і «Спартак». Але в час, коли в закладі мали проходити тренування, згідно графіка, розробленого товариством, не було нікого – ані тренерів, ані дітей.

«Виявляється, спортивні тренування проводяться лише на папері», – обурилися члени тимчасової комісії.

Якщо така ситуація продовжиться, то депутати мають намір поставити на голосування питання щодо припинення фінансування фіктивних спортивних закладів за кошти обласного бюджету.

Комісія працюватиме до 9 лютого 2018 року. Її висновки будуть винесені на розгляд постійної комісії обласної ради з питань міжнаціональних відносин, культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності.