Олександр Самойленко: «Швидкі» не мають отримувати протоколи за перевищення швидкості»

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко ініціював звернення до Міністерства внутрішніх справ України стосовно відміни штрафування «швидких» за перевищення швидкості.

Починаючи з 1 червня 2020 року в Україні запрацювала система відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Скоєнні правопорушення автоматично фіксуються щодо всіх транспортних засобів, які було ідентифіковано. Серед винятків автомобілі спеціалізованої реєстрації – Національної поліції, Збройних сил України та рятувальників, але не карети швидкої допомоги – вони знаходяться на загальній реєстрації та мають загальний зразок номерних знаків.

З метою надання екстреної (швидкої) медичної допомоги населенню та відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1271 «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події» нормативи прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події, що належать до категорії критичних, становлять 10 хвилин; до категорії екстрених – 20 хвилин з моменту надходження звернення.

Якщо автомобіль швидкої медичної допомоги фіксується камерою автоматичної фіксації, проте рухається з увімкненими проблисковими маячками, то матеріали не повинні складатися, виходячи із попереднього пункту. Проте, інколи трапляється, що це непомітно на фото або інспектор не визначив це візуально.

І це проблема не тільки Херсонської області, а й всієї України.

«Бригади швидкої медичної допомоги мають приїжджати до пацієнтів своєчасно і без отримання штрафу за порушення правил дорожнього руху водієм під час виконання ним своїх обов’язків керування спеціалізованим транспортом», – наголосив Олександр Самойленко.

Тож, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко ініціював звернення до МВС України щодо внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 02 березня 2021 року № 166 «Про деякі питання державних номерних знаків транспортних засобів». Для карет швидкої може бути окремий зразок номерних знаків, що повністю вирішить це питання.

Звернення підтримано депутатами у ході засідання ІХ чергової сесії Херсонської обласної ради VIII скликання.