Херсонська обласна рада контролює вирішення «газового» питання

Херсонська обласна рада звернулася по допомогу до центральних органів влади щодо пришвидшення укладання договорів постачання природного газу між закладами соціальної, освітньої, медичної сфери та НАК «Нафтогаз України».

Лист-прохання за підписом першого заступника голови Херсонської обласної ради – керівника виконавчого апарату Юрія Соболевського відправлено Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та голові правління НАК «Нафтогаз України» Юрію Вітренку.

Відзначимо, на сьогодні в області потребують постачання природного газу 255 закладів освітньої галузі. Без гарячої води та опалення знаходяться і лікарня, в тому числі два найбільших комунальних некомерційних підприємства сфери охорони здоров’я – Херсонська обласна клінічна лікарня та Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня.

Для пришвидшення процедури укладання договорів Херсонська обласна рада надіслала головам територіальних громад листи з переліком необхідних документів та покрокових дій. А за ініціативи профільної комісії з 21 жовтня запроваджено щоденний моніторинг, аби тримати «газове» питання на постійному контролі.

Обласні заклади виконали всі необхідні дії, передбачені для бюджетних організацій щодо укладання договорів на постачання природного газу, проте досі ні одного не укладено.

«Враховуючи очікування значного похолодання та важливість своєчасного забезпечення початку опалювального сезону у садочках, школах, закладах соціальної сфери, а також ситуацію, що склалась в області з поширенням COVID-19, стовідсотковою наповненістю ліжок у лікарнях обласного центру та необхідність забезпечити безперебійне функціонування медзакладів області просимо посприяти позитивному вирішенню щодо укладання договорів газопостачання», – зазначає у листі Юрій Соболевський.

Нагадаємо, 13 жовтня рішенням сесії виділено додатково 18,4 млн грн бюджетним установам для оплати комунальних послуг.