У Херсоні прооперували дівчинку з вродженим пороком серця

Сьогодні в КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради прооперували 4-річну дівчинку, в якої діагностували дефект міжпередсердної перегородки.

Це отвір між камерами серця – лівим і правим передсердями. Тиск у лівих відділах серця в нормі вище, ніж в правих. Кров з лівого передсердя потрапляє в праве передсердя, потім у правий шлуночок і легеневу артерію, викликаючи розтягнення і перевантаження цих відділів серця, що, в свою чергу, призводить до ряду неприємних проблем.

Для закриття дефекту херсонські лікарі на чолі з завідуючим відділення серцево-судинної хірургії Юрієм Спіріним спільно з фахівцями Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України під керівництвом лікаря-кардіолога Василя Карпенка провели операцію в умовах штучного кровообігу.

«Операція звершилась успішно», – лаконічно прокоментував Юрій Спірін.

Попереду у дівчинки тривала реабілітація, але вже зараз вона отримала найголовніше – шанс на щасливе дитинство і повноцінне здорове життя.

Також сьогодні в КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» ХОР відбулась ще одна операція по усуненню вродженого пороку серця в 1,2-річної дитини.

Це вже 15 операція на дитячих серцях, проведена на Херсонщині.