Депутати обласної ради продовжують тримати на контролі «газове» питання

За ініціативи депутата Юрія Одарченка під головуванням Олександра Співаковського відбулось засідання постійної комісії з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності.

Також до роботи комісії долучилися депутатка Галина Гондарева, перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, заступник начальника управління освіти і науки ОДА Ніна Левенець.

Екстрений збір депутатів зумовлений не укладанням договорів НАК «Нафтогаз України» з закладами освіти Херсонської області, в результаті – бюджетні установи досі залишаються без природного газу.

«Прогноз погоди показує, що через тиждень очікуються мінусові температури. І ця проблема стає гострішою. Дитячі садочки, школи, ліцеї, коледжі, вища освіта повинні зрозуміти, як працювати», – акцентував у ході засідання головуючий Олександр Співаковський.

Натомість Юрій Одарченко повідомив про те, що ще 15 жовтня був підписаний меморандум, відповідно до якого бюджетні установи зможуть безперешкодно отримувати газ по документам, які відпрацьовує «Нафтогаз».

«Але зараз маємо інформацію, що заклади освіти намагаються укласти угоди з «Нафтогазом», але на сьогоднішній день таких угод ніхто так і не уклав через паперову бюрократію», – зазначив Юрій Одарченко та закликав колег підключитися для швидкого вирішення «газового» питання.

Відзначимо, для забезпечення безперебійної роботи закладів, недопущення призупинення освітнього процесу та соціального зриву в освітній галузі в період опалювального сезону, Херсонська обласна рада на позачерговій сесії, що відбулась 13 жовтня, прийняла рішення виділити додатково 18,4 млн грн на оплату комунальних послуг.

«Депутати обласної ради вчасно прийняли всі необхідні рішення, аби наша виконавча влада мала можливість вирішити цю ситуацію. З цього питання у мене постійна комунікація з керівництвом облдержадміністрації», – повідомив членам комісії перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

За інформацією Ніни Левенець, заступника начальника управління освіти і науки ОДА, на сьогодні всі 11 обласних закладів освітньої галузі підготували договори до укладення і відправили до «Нафтогазу», але все ще не підписані газовою компанією. Причина, дійсно, банальна – «Нафтогаз» не встигає опрацьовувати подані документи. Тож, наразі вирішується питання про проведення засідання РНБО, на якому планують прийняти рішення щодо підключення бюджетних установ до газорозподільної системи до укладання договорів без зазначення дати подачі.

Особлива увага у ході засідання була приділена територіальним громадам, які не повідомляють про стан вирішення «газового» питання. Відсутність комунікації ускладнює роботу обласної влади, але нашкодить, в першу чергу, мешканцям громад. Тож, Юрій Соболевський закликав керівників громад до активної співпраці.

Зваживши всі можливі варіанти, постійна комісія дійшла висновку рекомендувати ОДА здійснювати щоденний моніторинг стану укладання договорів бюджетними установами з НАК «Нафтогаз України». Якщо за результатами моніторингу до 25 жовтня ситуація не зміниться, то депутати цієї комісії терміново звернуться для узгодження подальших дій.