Олександр Самойленко: «Забороняю підпускати до газового вентиля працівників газових служб»

Таку принципову позицію висловив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, звернувшись до керівників комунальних закладів.

Відзначимо, 2 жовтня відбулось самовільне припинення газопостачання Херсонській обласній клінічній лікарня однією з українських компаній. В результаті – без гарячої води та обігріву приміщень залишилися хворі, роділлі та породіллі, новонароджені діти.

Офіційний аргумент – розірвання договору «у зв’язку з особливими економічними обставинами в частині зростання ціни на природний газ». Хоча лікарня не отримувала офіційного попередження про намір змінити умови договору постачання природного газу, яке мало надійти споживачеві не пізніше ніж за 30 днів до запланованого набрання чинності такими змінами (відповідно до п. 10.4. підписаного договору). До того ж, сам договір на постачання природного газу між ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» та Херсонською обласною клінічною лікарнею укладено до 31.12.2021 включно.

Питання газової блокади було піднято під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Виявилось, що Херсонська обласна клінічна лікарня не єдина. Така ж ситуація сталася і в Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є.Є. Карабелеша. Подібні факти фіксуються і в медичних закладах громад.

«Це однозначно політичне питання. Наразі правоохоронні органи вже відкрили кримінальні справи та працюють в цьому напрямку. Також з цього приводу Херсонська обласна рада спільно з Херсонською обласною державною адміністрацією звернулися до Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради та Кабміну. Чекаємо на швидку реакцію центральних органів влади», – наголосив Олександр Самойленко.

Окрім цього, він повідомив, що вже зараз Прем’єр-міністр розглядає можливість щодо автоматичного підключення бюджетних установ до постачальника «останньої надії» у разі виникнення таких ситуацій. За попередньою інформацією, ним може стати «Нафтогаз Трейдинг».

«Меморандумом зафіксовану ціну на газ у розмірі 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ. Але це не означає, що така вартість природного газу буде на ринку. Вона може бути і 35, і 37. Різницю сплачуватиме держава!, – акцентував голова Херсонської обласної ради та попросив не замовчувати спроби відключень. – Створено спеціальні групи поліцейський, які перешкоджатимуть самовільному відключенню бюджетних установ від енерговодогазопостачання».