Херсонська обласна рада долучається до втілення проєкту Музею Голодомору

В Україні проходить будівництво другої черги Національного музею Голодомору – пріоритетного культурного проєкту України, за словами Президента Володимира Зеленського.

Співучасть Херсонщини у проєкті обговорили сьогодні у форматі відеозв’язку голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та співголова Громадського комітету зі вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 років Іван Васюник.

«Це унікальний і перший подібний проєкт в Україні, що будується із залученням світових лідерів музейної архітектури і дизайну. Він втілюється на засадах державного й приватного партнерства. Протягом п’яти років Уряд виконує свої зобов’язання – лише у 2021 році з держбюджету виділено 525 мільйонів гривень на Музей Голодомору. Зі своєї сторони, ми продовжуємо шукати додаткові кошти, адже проєкт дороговартісний. Тому було засновано Міжнародний благодійний фонд розвитку Меморіалу жертв Голодомору, куди надходять внески від усіх бажаючих. Ці кошти призначені для створення та втілення експозиції, внутрішнього облаштування музею», – зазначив голова наглядової ради благодійного фонду Іван Васюник, зауваживши, що організація звітує перед благодійниками про кожну витрачену гривню, систематично проходить міжнародний аудит.

Окрім того, він повідомив, що наразі готуються благодійні вечори для залучення необхідних коштів на фінальне втілення проєкту в Львові (20 листопада) та у Києві (27 листопада). Також розглядається можливість проведення таких заходів і в інших обласних центрах, у тому числі в Херсоні.

«Безперечно, Голодомор – це найбільша гуманітарна катастрофа ХХ століття. І відновлення пам’яті про невинно вбитих понад 7 млн українців – наш обов’язок. Херсонська обласна рада готова приєднатися до реалізації проєкту та організувати благодійний вечір у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша. З керівником закладу та депутатом обласної ради Олександром Книгою ми попередньо вже обговорили цю ідею, але остаточну концепцію заходу готові презентувати Вам через декілька тижнів», – поділився Олександр Самойленко.

Тож, Херсонська обласна рада долучається до збору коштів на фінальне втілення проєкту Музею Голодомору. Про дату проведення благодійного вечора буде повідомлено пізніше. Однак, вже зараз всі бажаючі можуть зробити свій внесок у проєкт – деталі на сайті Фонду.

Довідка. Ідея створення меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні зародилася у 2006 році. І вже через два роки споруджено та відкрито для відвідувачів І чергу Меморіалу.У 2010 році внаслідок зміни Україною курсу будівництво було зупинене. Відновити роботи вдалося лише у 2016 році. У листопаді 2018 року відбулась публічна презентація архітектурного проєкту музею.