Згідно з оперативним моніторингом НСЗУ близько 85% померлих від COVID-19 мали супутні хронічні захворювання: серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні захворювання, цукровий діабет тощо.
Саме ці групи хвороб знаходяться в зоні ризику для системи охорони здоров’я, зважаючи на їх наслідки для життя та здоров’я людини.
Керівник проєкту «Діємо для здоров’я» доктор Джума Худоназаров зауважив, що неінфекційні захворювання (НІЗ) – це проблема для багатьох країн світу. Вона є причиною високої смертності, якої можна запобігти. Тож, аби допомогти державі у боротьбі з факторами ризику НІЗ, покращити здоров’я населення та підвищити тривалість життя і був створений проєкт.
Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко зазначив: «Для профілактики та контролю НІЗ в області впроваджується План заходів та створено міжсекторальну робочу групу, яка комплексно розглядає проблеми та пропонує кращі й ефективні шляхи їх вирішення».
Пiд час зустрічi обговорили реалізацію обласного плану заходів з профілактики НІЗ та приділили увагу мінімізації основних чинників у зниженні рівня громадського здоров’я у громаді. Це – нездоровий режим харчування, тютюнопаління, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя, забруднення повітря.
«Профілактика та мінімізація ризиків захворювання на неінфекційні захворювання дозволить створити здорову націю та підвищить тривалість життя українців», – підкреслив головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич.
У нараді взяли участь заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Микола Якименко, головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич, керівник україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» доктор Джума Худоназаров та провідні фахівці Херсонської області, які опікуються темою НІЗ, зокрема, члени міжсекторальної робочої групи НІЗ.