«Комунальна» комісія опрацювала понад 40 питань порядку денного

Понад 40 питань порядку денного розглянули депутати обласної ради на черговому засіданні постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності.

Під час роботи, в першу чергу, опрацьовано питання, що виносяться на розгляд чергової сесії обласної ради, серед яких: звіт про виконання обласного бюджету; звіт про використання коштів резервного фонду за 2020 рік; звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2020 рік за підсумками 2020 року; внесення змін до рішення ІІ сесії обласної ради VІІІ скликання 22 грудня 2020 року № 40 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2021 рік», а також внесення змін до регламенту обласної ради VIII скликання.

Зауважимо, що Херсонська обласна рада спільно з Департаментом фінансів облдержадміністрації вже розпочали працювати над формуванням обласного бюджету на 2022 рік. Депутати прагнуть розробити головний кошторис області таким чином, аби забезпечити збалансований розвиток, зростання добробуту та підвищення якості життя населення області.

«Це має бути бюджет розвитку, а не проїдання! А для цього нам необхідно віднайти кошти у сумі не менше 200 млн грн», – наголосив перший заступник голови облради Єгор Устинов.

Зважаючи на це, комісія вирішила недоцільним створювати дві нові комунальні установи – Херсонський обласний науково-методичний центр культурної спадщини та Херсонський обласний центр національно-патріотичного виховання. До того ж, вони обидві дублюватимуть функції уже існуючих структур. Так, на території Херсонської області заснована і здійснює свою діяльність Обласна інспекція по охороні пам’яток історії та культури, а військо-патріотичним вихованням опікується відразу два заклади позашкільної освіти – Обласний авіаційно-технічний спортивний клуб і Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді.

Натомість депутати надали дозвіл комунальному підприємству спільної власності територіальних громад області «Автотранспортне підприємство Херсонської обласної ради» на внесення змін, що стосуються розширення переліку послуг, та затвердження нової редакції статуту.

«Сподіваюсь, нам вдасться створити повноцінне автотранспортне підприємство, яке матиме ліцензію на перевезення людей на внутрішніх обласних маршрутах. Маємо такі плани на наступний рік. Це має бути підприємство принаймні з 30-40 одиницями техніки, яке буде гравцем на ринку обласних перевезень, яке зароблятиме кошти і найголовніше – надаватиме якісні послуги жителям Херсонської області», – зазначив перший заступник голови облради Єгор Устинов.

Разом з цим, депутати розглянули питання щодо розміщення новоствореного комунального закладу Херсонської обласної ради «Степанівський психоневрологічний будинок-інтернат».

Опрацьовуючи проблемні питання закладів охорони здоров’я, зокрема в частині виділення коштів на проведення ремонту медичного обладнання та закупівлю нового, головуючий Юрій Ковальов повідомив, що на території Обласної бази спеціального медичного постачання знаходиться мобілізаційний резерв медичного обладнання, за зберігання якого в обласний бюджет з державного бюджету має надходити щороку майже 2 млн грн. Проте, протягом 10 років облбюджет не отримав ні копійки, що унеможливило утримання складів, в яких зберігається даний мобрезерв у належному стані. В даний час гостро стоїть питання браку коштів на проведення ремонтних робіт складських приміщень Обласної бази спецмедпостачання.

Крім того, депутатами розглянуто ще низку профільних питань, що стосуються управління комунальною власністю області, а також щодо врегулювання земельних відносин.