Юрій Соболевський взяв участь в онлайн-нараді з громадами

До Дня Незалежності України уряд хоче щепити 10 мільйонів українців.

Але, за словами директора Департаменту здоров’я ОДА Віктора Короленка,  темпи вакцинації у Херсонській області досить повільні. Зокрема, за планом, у липні на Херсонщині мають отримати щеплення 157 тис. осіб, тобто щодня 5251 особа. Але по факту 2 липня вакцинувалися 1191 особа, 3 липня – 1102 особи, 4 липня – 259 осіб.

«Вакцинація – це дуже важливо. І облдержадміністрація, і ми будемо дуже ретельно вивчати, в яких громадах є результати з цього питання, а в яких – немає. По останніх виникає питання, а чим взагалі займається керівництво цих громад?! І це також буде ретельно вивчено. Якщо в нас є вакцина, є спеціалісти і центри вакцинації, то чому люди не отримують щеплення? Моя особиста думка – відсутня достатня комунікація з населенням. Людям необхідно роз’ясняти, що це необхідно і безпечно, що це здоров’я і життя їх та їхніх дітей. І взагалі це шанс на розвиток ваших громад. Бо новий локдаун  не принесе наповнення вашим бюджетам, які і так на милі. Ми не можемо своєю бездіяльністю допустити червону зону!», – наголосив перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський у ході щотижневої онлайн-наради, що відбулася сьогодні.

«Ми розслабилися через низькі показники в країні. Але ця ситуація може різко змінитися», – відзначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Шибаєв та закликав керівників громад до продуктивної співпраці.

Також під час засідання обласна влада попросила керівників громад взяти під особистий контроль організацію стягнення туристичного збору на підпорядкованих територіях у повному обсязі відповідно до вимог чинного законодавства та визначитися з місцями для побудови локацій у рамках реалізації соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України».

Відзначимо, за ініціативи Президента України до кінця 2021 року повинно відкритися 1135 нових локацій в Україні, з яких 22 – в Херсонській області. Проєкт передбачає облаштування в місцях масового відпочинку безперешкодного доступу громадян, зокрема осіб з інвалідністю, до спортивних споруд і місць для заняття різними видами рухової активності, а також пунктів безкоштовного прокату спортивного інвентарю та обладнання. Та має на меті – організувати оздоровчу активність громадян, створити умови для зниження показників захворюваності, поліпшити якість та тривалість активного життя населення.