«Гуманітарна» комісія: внесення змін до обласних програм, створення Творчої ради при Херсонській обласній раді

Сфера освіти зазнає кардинальних змін і питання якості освіти стоїть, як ніколи, гостро. Про це сьогодні в черговий раз говорили на постійній комісії з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності, що відбулася під головуванням Олександра Співаковського та за участі Олександра Книги та Юрія Одарченка.

Нагадаємо, 18 травня «гуманітарна» комісія ініціювала запровадження на території Херсонської області пілотного проєкту «Три рівні освіти під одним юридичним дахом» та рекомендувала Херсонській обласній державній адміністрації до 7 червня здійснити підготовчі організаційні заходи щодо забезпечення готовності освітньої галузі області до реалізації вищезазначеного пілотного проєкту, в тому числі перелік можливих учасників. Проте, робота у цьому напрямку, на жаль, не була проведена. Зважаючи на це, сьогодні, 15 червня, депутати звернули увагу керівництва облдержадміністрації щодо належного опрацювання висновків і рекомендацій постійної комісії обласної ради, оскільки доступ до якісної освіти напряму залежить від ефективності освітньої мережі.

Також у рамках сьогоднішнього засідання члени комісії підтримали зміни до обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області на 2017-2024 роки» у частині доповнення переліку напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах. Тепер безкоштовне навчання фахівців здійснюватимуть з архітектури та у галузі інформаційних технологій (кібербезпеки). Відзначимо, витрати за навчання беруть на себе Херсонська обласна рада та об’єднана територіальна громада за наступною формулою: 25% обласний бюджет і 75% бюджет громад.

Окрім цього, депутати погодили внесення змін до програми щодо відзначення, матеріального заохочення окремих колективів, громадян області та військовослужбовців, вшанування пам’яті загиблих херсонців – учасників АТО/ООС, видатних жителів на 2021-2025 роки.

Сьогодні ж «гуманітарна» комісія підтримала пропозицію Олександра Книги щодо створення Творчої ради при Херсонській обласній раді. Це тимчасовий консультативно-дорадчий орган, утворений для сприяння участі культурно-мистецької громадськості Херсонщини в підготовці проєктів нормативно-правових актів, презентації Херсонської області у різних сферах всеукраїнського та міжнародного культурного життя.

Нагадаємо, 18 червня о 10:00 розпочнеться пленарне засідання VІ сесії Херсонської обласної ради VІІІ скликання.