Курсанти морської академії пройшлися маршем центром міста

З нагоди 10 –ої річниці у статусі Херсонської державної морської академії курсанти церемоніальним маршем пройшлися проспектом Ушакова до одного з найстаріших морських закладів освіти.

Саме там відбулася урочиста церемонія вручення посвідчень моряка курсантам академії.

Зі святом моряків прийшли привітати голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, заступник голови Херсонської обласної ради – керівник апарату Юрій Соболевський, голова облдержадміністрації Сергій Козир, його заступник Андрій Шибаєв, секретар Херсонської міської ради Галина Лугова, генеральний директор компанії Marlow Navigation Ukraine Борис Езрі.

«10 років тому було прийнято рішення Кабінету Міністрів України про створення Херсонської морської державної академії. Наш заклад освіти починає свою історію майже 200 років тому. За ці 10 років академія зазнала суттєвих змін. На сьогодні ХДМА – визнаний в світі морський навчальний заклад. За останні роки суттєво збільшились кількість міжнародних звязків академії , ми підписали багато угод про співпрацю з іншими освітніми та науковими установами світу та Європи. Скажу навіть більше – в цьому році кількість запитів на наших кадетів , випускників більше ніж кількість курсантів. Це говорить про те, що ми рухаємося у правильному напрямі», – наголосив ректор закладу освіти Василь Чернявський.

Олександр Самойленко у своєму вітальному слові зазначив: «В світі немає мореплавної компанії, в якій не було б представника України, зокрема Херсонщини. Дуже великі і довгі традиції мореплавства нашої області. Думаю, в стінах академії вони гідно продовжуються. Якість навчання в цьому закладі – одна з найкращих в Україні та у світі. Я бажаю, щоб кожен з вас знайшов свій шлях, йшов у море і завжди повертався додому».

Приєднався до привітань, а також звернувся до мореплавців стосовно актуального для них питання – корупції у сфері дипломування – Юрій Соболевський: «Приєднують до вітань, які вже лунали. Академія й кожен з вас – наша гордість. Обласна рада, облдержадміністрація разом з академією одними з перших, хто надав офіціозу проблемі корупції в сфері дипломування моряків. Наша робоча група працює і буде продовжувати, допоки ця проблема не буде вирішена. Вже на рівні профільних міністерств це питання почуте. Організовано плідну робота з вивчення цієї проблеми. Я впевнений, що разом ми зможемо подолати усі труднощі».

Під час заходу Олександр Самойленко вручив почесну грамотою голови Херсонської обласної ради трудовому колективу закладу за вагомий внесок у розвиток освіти і науки, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів морської галузі та з нагоди 10 –річчя навчального закладу у статусі академії.

Крім того, Олександр Самойленко відзначив Почесною грамотою Бориса Езрі, генерального директора компанії Marlow Navigation Ukraine, Олену Дягилеву, проректора з навчально-методичної роботи ХДМА.

А також за активну громадянську позицію, тематичну участь у підготовці та проведенні обласний та міських урочистих та святкових заходів, та з нагоди 10-річчя навчального закладу у статусі академії вручено подяку голови Херсонської обласної ради Студентскій раді ХДМА.