Юрій Соболевський взяв участь у щотижневій селекторній онлайн-нараді

17 травня відбулася щотижнева селекторна онлайн-нарада, під час якої керівництво області обговорило з керівниками органів місцевого самоврядування шляхи вирішення актуальних питань розвитку області. Участь у заході взяв і перший заступник голови – керівник виконавчого апарату Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Так, у рамках онлайн-наради було обговорено епідемічну ситуацію та запобігання поширенню на території області коронавірусу COVID-19; проєкт програми «Охорона довкілля Херсонської області на 2022 – 2024 роки»; технічні завдання, за якими оголошується конкурсний відбір для проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2022 році; реалізацію проєкту «Шерифи» з охорони громадського порядку в області, а також питання розвитку Долматівської сільської громади.

Зокрема, у ході розгляду проєкту програми «Охорона довкілля Херсонської області на 2022 – 2024 роки» Юрій Соболевський поцікавився, чи передбаченні у програмі заходи щодо поліпшення роботи у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами, які знаходяться на зберіганні.

«Окреме питання щодо ситуації з загибеллю птахів поблизу біосферного заповідника «Асканія-Нова». Вважаю доцільним включити всі необхідні заходи у нову програму, аби така ситуація в майбутньому не повторювалася», – наголосив перший заступник голови – керівник виконавчого апарату обласної ради Юрій Соболевський.

Ольга Філіна, в.о. директора Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ОДА, запевнила, що кошти на природоохоронні заходи на об’єктах природно-заповідного фонду передбачені Постановою Кабміну. Окрім цього, херсонцями вже внесено пропозиції до робочої групи Міністерства щодо внесення змін до нормативних документів та законодавства.

За її словами, на сьогодні вже отримано погодження від двох міністерств та готуються розпорядження щодо заборони хімічних засобів, які мають у своєму складі бродіфактум на території Херсонської області.