Заступник голови Херсонської обласної ради Геннадій Лагута долучився до обговорення шляхів вирішення актуальних питань розвитку області, що проходило у рамках щотижневої селекторної онлайн-наради під головуванням очільника області Сергія Козиря та за участю представників структурних підрозділів ОДА, керівників районів, територіальних громад та міст обласного значення.
Традиційно нарада розпочалася з обговорення епідемічної ситуації та запобігання поширенню на території області коронавірусу COVID-19, а також забезпечення прав дітей під час проведення карантинних заходів в умовах пандемії.
Так, за минулу добу зафіксовано 103 нових лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID-19. Тож, наразі в області 28943 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус, з них: 23021 людина поборола недуг; 5067 людей інфікованих COVID-19; 855 людей померли.
Незважаючи на зростання показників епідеміологічної динаміки, темпи поширення зменшуються вже два тижні поспіль. Тому в Національній академії наук зробили висновок, що Україна виходить на плато нинішньої хвилі епідемії коронавіруса.
Проте, обласна влада акцентувала, що зменшувати кількість тестувань неприпустимо. В той же час, Херсонська область є лідером за кількістю щеплень. Станом на ранок 19 квітня в області вакцинами Oxford/AstraZeneca (CoviShield) та CoronaVac щеплено 13722 людини, з яких 5234 – чоловіки і 8488 – жінки. Наразі медичний персонал готується вакцинувати людей поважного віку вакциною Pfizer.
Особливу увагу обласна влада звернула на ще одне життєво важливе питання – вжиття заходів з попередження аварій на території Херсонської області. Основні причини, внаслідок яких найбільше постраждалих та загиблих: перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил проїзду перехресть та дорожньо-транспортні пригоди за участі пішоходів.
Зважаючи на це, керівникам районів, територіальних громад та міст обласного значення рекомендовано посприяти в забезпеченні належної організації дорожнього руху. Зокрема, для зменшення швидкості автотранспортних засобів застосовувати пристрої примусового зниження швидкості руху – так звані «лежачі поліцейські», оформити відповідною розміткою та інформаційними знаками перехрестя, для пішоходів облаштувати огороджувальні елементи, світлофори, пішохідні доріжки.
Також присутніх поінформували про підготовку надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі; реалізацію інвестиційних проектів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році та наостанок розглянули питання розвитку Бериславської міської територіальної громади.