Херсонщина долучилася до обговорення проєкту зрошення земель

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля у режимі відеоконференції відбулася нарада з питань проєкту зрошення земель.

Участь у ній взяли: Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта, які сьогодні перебувають з робочим візитом на Херсонщині, голова обласної державної адміністрації Сергій Козир, перший заступник голови – керівник виконавчого апарату облради Юрій Соболевський, а також керівники Миколаївської та Одеської обласних державних адміністрацій.

Зокрема, Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко відзначив, що відновлення і розвиток систем зрошення мають високу інвестиційну привабливість, оскільки з енергетичного ефекту є можливість збільшувати врожайність досить суттєвого регіону. І відповідно фінансова підтримка для розвитку зрошення на півдні є умовою гарантованого отримання врожаю, особливо в посушливі роки, які вже стали системними.

Наразі у Херсонській області налічується 320 тис. га поливних земель або 75% від проєктної потужності, та 45 тис. га краплинного зрошення, чого явно недостатньо.

Тому першочергове завдання нашої області полягає у відновленні зрошувальних мереж на рівні проєктної потужності – майже 430 тис.га та її збільшення до 600 тис. га до 2030 року.

Учора Кабмін прийняв рішення щодо розширення підтримки аграріїв, які вирощують сільськогосподарську продукцію на меліорованих землях. Вже в 2021 році в бюджеті передбачено відповідне фінансування. Проте на цьому Уряд не планує зупинятися.

“Завдання 2021 року – розробити всю проєктну документацію для того, щоб ми могли зрушити з місця і почали працювати над впровадженням конкретних проєктів. По-друге, розробити проєкт державно-приватного партнерства. І, по-третє, мати розуміння щодо подальшої реалізації сільськогосподарської продукції”, – повідомив Премєр-міністр та доручив присутнім надати свої пропозиції щодо вирішення вищезазначених питань.

Нагадаємо, нещодавно керівники Херсонської, Миколаївської та Одеської обласних державних адміністрацій підписали меморандум про співпрацю з впровадження пілотного проєкту з відновлення зрошення на півдні України.