Юрій Соболевський: Крим обов’язково повернеться до України

Крим це Україна. Херсонщина разом з Кримом! Така позиція обласної влади прозвучала сьогодні, 2 березня, під час засідання за «круглим столом» з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Захід організовано за підтримки Херсонської обласної ради та Херсонської обласної державної адміністрації.

«Як людина, яка народилася в Севастополі, хочу сказати, що Крим це Україна. І Крим обов’язково повернеться до України. Можливо, це буде не завтра, але це точно буде, бо там живуть наші громадяни, які прагнуть цього моменту. І будь-які дії з боку окупанта не зможуть нічого змінити в цьому питанні. А до дня звільнення півострова та до дня його повернення Крим завжди буде на порядку денному. З боку обласної ради ми робитимемо все, аби приділити максимум уваги до кримського питання та пришвидшити процес деокупації», – відзначив перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій приєднався до вищесказаного та додав, що Херсонщина сьогодні для багатьох кримчан стала домівкою. Проте, ще є багато кримчан, які залишаються на території АР Крим, переслідуються та піддаються тортурам за свою проукраїнську позицію.

Засідання за «круглим столом» складалося із трьох частин: під час першої до учасників заходу звернулися спікери-фахівці з певних питань, у ході другої присутні мали змогу висловити власні думки з кримського питання, а на завершення – зачитано заяву за результатами спільної роботи.

Зокрема, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич детально розповів про важливість Указу Президента України «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», що був підписаний 26 лютого 2021 року. На його думку, це найсильніший документ, прийнятий після окупації, який несе важливий меседж і громадянам України, і кримчанам, і міжнародним партнерам.

Також він відзначив, що 26 лютого, у день 7-ої річниці спротиву кримськотатарського населення, на засіданні ради національної безпеки і оборони України вперше з часів початку тимчасової окупації розглядався проєкт «Державної стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь». І було доручення від Президента прийняти цю стратегію через два тижні.

«Тому ми щиро сподіваємось, що так воно і буде. І такі речі, як указ та стратегія, це важливі складові нашої внутрішньої роботи і важлива складова нашого порядку денного у переддень саміту «Кримської платформи». Україна показує, що вона працює по Криму і що вона хоче рухатися шляхом деокупації і реінтеграції», – резюмував Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим.

У спільній заяві учасники заходу рішуче засудили агресію Російської Федерації проти України, внаслідок якої було анексовано АР Крим.

«Хочемо запевнити всіх наших співвітчизників, що ми робимо і робитимемо все можливе для відновлення контролю над півостровом. Крим для нас є, був і залишається невід’ємною частиною суверенної України. Ми сприятимемо тому, щоб російського агресора і окупанта обов’язково було притягнуто до відповідальності за всі вчинені злочини. Висловлюємо вдячність всім міжнародним партнерам, які заявили про невизнання анексії Кримського півострову. Окрема подяка країнам, які приєдналися до ініціативи в рамках кримської платформи. В свою чергу, ми готові й надалі допомагати мешканцям Криму, в першу чергу, в сфері реалізації їхнього конституційного права на освіту, медичне забезпечення, а також в отриманні якісних адміністративних послуг. Крим це Україна. Херсонщина разом з Кримом!», – йдеться в офіційній заяві.