Відбулось перше виїзне засідання гуманітарної комісії

На базі КЗ «Херсонський фаховий спортивний коледж» ХОР відбулось виїзне засідання постійної комісії з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності. Також до першого виїзного засідання депутатської комісії приєдналися – Вікторія Гавренкова (голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів) та Юрій Ковальов (голова постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності).

Перш за все, депутати ознайомилися з матеріально-технічною базою одного зі структурних підрозділів ХФСК, який раніше називався «Гімназія ім.Т.Г.Шевченка», потім – «Спортивний ліцей ім. Т.Г.Шевченка». У 2020 році Херсонська обласна рада прийняла рішення про його реорганізацію шляхом приєднання до КЗ «Херсонський фаховий спортивний коледж» Херсонської обласної ради (рішення ХХХVІ сесії обласної ради VІІ скликання від 14 серпня 2020 року №1735).

Знайомлячись зі специфікою організації навчально-виховної роботи, депутати поцікавилися в учнів, чому обрали саме цей заклад. За словами дітей, головна відмінність ХФСК від інших – спортивний профіль. Тут вони можуть легко поєднувати навчання зі спортом, який є їхнім життям. Також обласні обранці оглянули умови проживання іногородніх дітей.

Далі депутати перемістилися до головного корпусу Херсонського фахового спортивного коледжу, де ознайомилися з організацією підготовки спортсменів високих досягнень та формуванням спортивного резерву для поповнення національних збірних команд України.

«Таких закладів, як ХФСК, в Україні всього дев’ять. Жоден вищий навчальний заклад, у тому числі культурно-спортивного профілю, не дає тих умов, які створені у спортивних закладах. У першу чергу, це раціональне поєднання навчального процесу з тренувальним, а також комфортне проживання та здорове харчування наших учнів. Адже наше завдання – підготувати висококласних спортсменів до складу національних збірних команд України та участі в Олімпійських іграх. На даний час до збірних команд України входить 72 спортсмена коледжу, з них 7 – до основного. А для участі в Олімпійських іграх 2021 року залучено 25 випускників закладу минулих років з різних видів спорту», – відзначив директор ХФСК Валентин Сух.

На сьогодні в ХФСК працює ряд відділень з видів спорту: веслування академічне, веслування на байдарках і каное, гандбол, боротьба вільна, легка атлетика, бокс, важка атлетика, кульова стрільба, гімнастика спортивна, стрибки на батуті, теніс настільний, дзюдо, футзал, футбол, хокей з шайбою.

За спеціалізацією в ХФСК навчається 516 спортсменів. Навчально-тренувальний процес здійснюють 80 вчителів фізичної культури. За час своєї роботи училище підготувало 8 «Заслужених майстрів спорту», 46 «Майстрів спорту міжнародного класу», близько 500 «Майстрів спорту України».

Голова постійної комісії з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності Олександр Співаковський наголосив на необхідності проведення абсолютно чесної, прозорої та зрозумілої розмови навколо питання побудови ефективної моделі функціонування цього закладу в Херсонській області.

Приєдналася до нього і голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Вікторія Гавренкова. Вона акцентувала увагу на важливості розуміння усіх процесів, що проходять у комунальних закладах обласної ради: від навчання чи виховання до фінансового забезпечення.

«Під час виїзних комісій ми дивимося де, що і як відбувається. Опісля депутати, експерти та чиновники разом обробляють всю інформацію і приймаємо певне колегіальне рішення, – повідомила депутатка та подякувала своїм колегам-депутатам та керівникам комунальних установ за терпіння і розуміння, – Мене дуже радує, що і депутати, і керівники комунальних установ чують і розуміють один одного. Ми добре співпрацюємо і з Наталею Миколаївною Вітренко (ред. – директор Департаменту фінансів ОДА). І я щиро вдячна кожному за допомогу та підтримку».