Бібліотека імені Дніпрової Чайки впроваджує інноваційні сервіси

2021 рік у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки розпочався із впровадження нових послуг для користувачів. Перш за все це комплекс новацій, пов’язаних з освоєнням технологій віртуальної реальності.

Своїх реальних та віддалених користувачів бібліотека запрошує на VR-квест. Точка доступу розміщена на сайті бібліотеки і на сервісі Roundme.

VR-квест має два рівні: 1-й розрахований на вікову категорію 8+, а 2-й – адресований підліткам віком 12+. Виконуючи кожне із завдань квесту, його учасники знайомляться із можливостями та ресурсами обласної дитячої книгозбірні. А той, хто виконає всі 12 завдань свого рівня і успішно складе тест, отримає нагороду – сертифікат квесту, який дає право скористатись цікавими для дітей і підлітків бонусами, завітавши до бібліотеки вже у реальному просторі.

Один із бонусів для тих, хто успішно пройде VR-квест, безпосередньо пов’язаний з наступною новацією – шоломами віртуальної реальності. Відтепер користування цими пристроями доступне для читачів бібліотеки – і, звичайно ж, освоєння віртуального простору розпочинаємо із екскурсії бібліотекою! Перші учасники віртуального квесту вже «приміряли» шоломи віртуальної реальності Oculus Go та отримали купу яскравих вражень. Окрім туру бібліотекою у віртуальній реальності, діти також відвідали інтерактивний VR-тур міжнародною космічною станцією.

Справжнім подарунком під ялинку для юних читачів бібліотек Херсонщини стала і нова настільна гра із серії «Ігри патріотів Херсонщини» – «Зелений експрес». Під час краєзнавчої екомандрівки на цьому незвичайному «поїзді» можна відвідати асканійські степи, Олешківську пустелю, дніпровські плавні, рукотворні ліси нашого краю та дізнатись безліч нового про рослинний світ нашого краю.

Протягом лютого бібліотека імені Дніпрової Чайки провела низку онлайн-тренінгів для бібліотечних працівників області, під час яких, зокрема, знайомила колег із новою настільною грою. Адже незабаром стартує черговий обласний інтелектуальний турнір «Ігри патріотів Херсонщини», і нова гра, разом з іншими виданнями серії, стане базовим ресурсом для бібліотек нашої області в організації змагань знавців рідного краю.

Упровадження новітніх сервісів, розроблення оригінальних ресурсів, розвиток матеріально-технічної бази бібліотеки на підтримку дитячої творчості стали можливими завдяки грантовій підтримці Українського культурного фонду. Адже всі новинки, про які йде мова, колектив бібліотеки імені Дніпрової Чайки створив і запровадив у ході реалізації гранту інституційної підтримки, наданого УКФ у грудні минулого року.