Керівництво облради ознайомилось із роботою ситуаційного центру ГУНП

Учора, 15 лютого, до ситуаційного центру Головного управління національної поліції завітали голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та його перший заступник – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

Ситуаційний центр – один із найважливіших підрозділів ГУНП. Він відповідає за координацію, керування і спрямування всіх нарядів області. Крім цього, центр є своєрідним аналітичним мозком ГУНП: коли трапляються якісь події, пригоди, надзвичайні ситуації, діяльність цього центру покликана, щоб скоординувати роботу всіх поліцейських підрозділів та інших правоохоронних органів системи МВС.

У ході візиту керівництво Херсонської обласної ради ознайомилось із можливостями високотехнологічної системи відеоспостереження «Безпечне місто» та «Безпечна Херсонщина».

Як повідомив начальник ГУНП в Херсонській області Олександр Прокудін, відеоспостереження за публічною безпекою на території Херсонщини здійснюється за допомогою 240 відеокамер (80 у місті Херсон та 160 по всій області), завдяки яким поліція отримує інформацію як в реальному часі, так і з архіву.

«Камери допомагають поліцейським швидко реагувати на злочини, контролювати трафік на дорозі та встановлювати зловмисників, – відзначив Олександр Прокудін та закликав керівників громадських установ, комунальних підприємств та представників бізнесу до співпраці, – Інтегрування ваших камер до системи «Безпечне місто» та «Безпечна Херсонщина» дасть змогу зробити рідне місто безпечним і затишним, а в області створить надійний безпековий простір».

Голова обласної ради Олександр Самойленко подякував керівництву ГУНП в області за високопрофесійну роботу та запуск проєкту, результат якого дійсно вражає: «Завдяки ситуаційному центру велику частину нашої області видно, як на долоні. Тож, поліція значно швидше реагуватиме на ті події, які відбуваються. Херсонська обласна рада сприятиме, аби в подальшому в місті та області збільшувалась кількість камер. Також ми проведемо відповідну роботу з керівниками ОТГ та районів».

Довідково. Функціонування ситуаційних центрів регламентовано Указом Президента України (від 12 січня 2015 року № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020»), а також Рішенням Ради Національної безпеки і оборони України (від 25 січня 2015 року «Про створення та забезпечення діяльності Головного ситуаційного центру України»).