Обговорено актуальні проблеми соціального захисту родин загиблих учасників АТО/ООС

Учора, 21 січня, керівництво області зустрілося з родинами загиблих учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, аби обговорити актуальні проблеми їхнього соціального захисту.

Перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський зауважив, що святий обов’язок кожного громадянина України – бути вдячними загиблим воїнам за їхній подвиг та мати шанобливе ставлення до їхніх родин. Зі своєї сторони, влада зобов’язана максимально підтримувати цю категорію людей, оскільки їхні рідні віддали своє життя в боях за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

У ході зустрічі батьки та дружини загиблих херсонців звернулися до представників влади та озвучили питання, які їх найбільше хвилюють. Зокрема, обговорено можливості щодо покращення фінансування з посилення соціального захисту та медичного обслуговування родин загиблих учасників АТО/ООС, а також пільговий проїзд вищезгаданої категорії громадян. На жаль, мають місце випадки, коли водії відмовляють у безкоштовному проїзді членам родин загиблих учасників АТО/ООС. Як поінформувала начальник управління соціальної політики міської ради Олена Рузгіс, у разі виявлених порушень необхідно звернутися до міської ради та надати наступну інформацію – номер маршруту та маршрутного таксі, час та зупинку. Відтак, управління отримає право розірвати договір з перевізником в односторонньому порядку.

Херсонський міський голова Ігор Колихаєв запевнив, що слова його підтримки сім’ям загиблих херсонців носять аж ніяк не формальний характер, а обов’язково трансформуються в реальні дії.

У межах своєї компетенції обласна рада також сприятиме вирішенню питань та проблем, які виникатимуть у родин загиблих учасників АТО/ООС. З цією метою розроблена та в найближчий час буде затверджена обласна програма щодо відзначення, матеріального заохочення окремих колективів, громадян області та військовослужбовців, вшанування пам’яті загиблих херсонців – учасників АТО/ООС, видатних земляків на 2021 – 2025 роки.

«І ви не повинні дякувати нам за цю зустріч. Це ми повинні дякувати вам за подвиг ваших рідних!», – наголосив перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський.

Окрім цього, було підняте питання стосовно осучаснення меморіалу Алеї Героїв Незалежної України по вул. Перекопській. Сергій Козир, т.в.о. голови Херсонської обласної державної адміністрації, повідомив, що найближчим часом в облдержадміністрації буде створено відповідну робочу групу за участю представників влади міста, області та громадськості, яка розпочне осучаснення меморіалу Алеї Героїв Незалежної України, перенесення меморіального комплексу і проведення роботи з реконструкції площі Свободи одночасно.