Василь Зеленчук подякував усім депутатам за роботу

Відбулась остання сесія депутатів Херсонської обласної ради VІІ скликання. По завершенні пленарного засідання перший заступник голови облради Василь Зеленчук подякував усім депутатам за роботу і за те, що навіть у складних економічних та політичних обставинах, вони зуміли зберегти єдність і працювати на користь Херсонської громади.

Нинішня каденція почала роботу 4 грудня 2015 року. Депутати VІІ скликання пропрацювали майже 55 місяців, провели 37 пленарних засідань і ухвалили близько 2 тисяч рішень, важливих для міста та області.

Ця каденція увійде в історію як каденція, пріоритетним напрямком роботи якої є здоров’я жителів Херсонщини. За останні чотири роки за ініціативи Владислава Мангера вдалося реалізувати безліч життєво важливих проєктів. Першим кроком стало впровадження в обласних медичних закладах безкоштовної медичної діагностики за направленням лікарів.

Звичайно, найбільша увага приділялася боротьбі зі смертельною хворобою – онкологією, оскільки Херсонщина декілька років поспіль посідає друге місце в країні за рівнем онкологічної захворюваності.

Завдяки депутатському корпусу у травні 2017 року на Херсонщині запрацювала обласна програма «Якісна діагностика вдома», у рамках якої лікарі обласного диспансеру проводили безкоштовні виїзні онкоогляди жителів сільської місцевості.

З 2019 року розпочалося впровадження обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, яка передбачала створення та оснащення Південного регіонального центру радіаційної терапії на базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру, презентація якого вже відбулася 28 лютого 2020 року.

Упродовж 2018-2019 років, завдяки консолідації зусиль державного, обласного та місцевих бюджетів, для Херсонського обласного онкологічного диспансеру було придбано лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф вартістю 41,8 та 25,8 млн грн відповідно. Нова апаратура дозволяє підводити високу долю опромінення з дуже високою точністю, що дозволить зменшити побічну дію опромінення на сусідні органи.

Опікувалися депутати і питаннями доступності процедури гемодіалізу, яку хворим людям необхідно проводити тричі на тиждень. Аби процедури діалізу стали ближчими для людей, у 2018 році обласна рада погодила створення філій Обласного центру нефрології, гемодіалізу та перитоніального діалізу Херсонської обласної клінічної лікарні в м. Генічеськ та м. Гола Пристань. До цього часу, окрім обласного центру, була лише одна філія в Каховській центральній районній лікарні.

Щосесії виділялися кошти на лікування важкохворих та закупівлю дороговартісних ліків (в тому числі і для діалізників), проводилася робота по осучасненню медичного обладнання в обласних медзакладах.

Ця робота була вкрай важлива, особливо в межах реформи охорони здоров’я України. Тож, депутати сподіваються, що напрацювання у цьому напрямку будуть продовжені депутатами наступної каденції.

А кожен депутат нинішньої каденції отримав персональну подяку за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області та розбудову місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори.