Фахівці обласної ради взяли участь у вебінарі-навчанні

Спеціалісти управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області 24 червня 2020 року взяли участь у вебінарі-навчанні, який проводився Асоціацією міст України спільно з державним підприємством «Прозорро.Продажі». Темою вебінару став новий Порядок оренди державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 03 червня 2020 року за №483.

Під час навчання проєктний менеджер ДП «Прозорро.Продажі» Владислав Уривський надав методичну допомогу щодо переходу на електронні сервіси та правил роботи за новими нормами Порядку оренди майна для органів місцевого самоврядування.

Нові правила врегульовують:

  • проведення аукціонів в електронній торговій системі «Продажі»;
  • процедуру укладення договорів оренди майна;
  • порядок включення майна в переліки першого та другого типів;
  • передачу майна в оренду без аукціону;
  • порядок продовження договорів оренди.

Проте, без низки додаткових постанов Кабінету Міністрів України нові правила оренди, на жаль, не запрацюють на практиці. Окрім оприлюдненого сьогодні Порядку оренди, Уряд повинен також затвердити та оприлюднити нові форми примірних договорів оренди і нову методику розрахунку орендної плати.

На думку заступниці голови облради Оксани Рукавішнікової: «Оренда комунального майна шляхом проведення аукціонів в електронній системі це важливий крок, що дозволить залучити більш широке коло осіб, які бажають взяти в оренду приміщення. Відтепер аукціони будуть електронні та прозорі, а це означає рівні можливості та єдині правила гри для всіх учасників ринку. Застосування принципів рівності та змагальності при наданні комунального майна в оренду дозволить нашим комунальним підприємствам (установам, закладам) отримувати реальні вагомі доходи від здачі в оренду майна».