Обласна рада працює над внесенням змін до фінансових планів КНП

З 1 квітня 2020 року заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, почали працювати за дещо зміненими правилами.

Основною вимогою до медзакладів стала автономізація – перетворення на самостійні комунальні некомерційні підприємства (КНП). Відтепер основним фінансовим документом медичного підприємства є фінансовий план. Відповідно до Господарського кодексу України, фінплан є документом згідно з яким підприємство отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання своїх функцій протягом року відповідно до установчих документів.

У зв’язку з цим, Херсонською обласною радою затверджений окремий порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів.

Згідно Порядку, затверджені наприкінці 2019 року фінплани можуть коригуватись в процесі діяльності підприємства. На кожному етапі фінансові плани ретельно опрацьовуються та аналізуються фахівцями управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської області.

З метою досягнення збалансування фінансового плану фахівці управління спільно з фінансово-економічними службами медичних підприємств опрацьовують кожну з статей формування доходів і видатків. Особлива увага приділяється отриманню додаткових доходів у рамках програми медичних гарантій. За нового статусу медичні підприємства, окрім укладених договорів з Національною службою здоров’я України, отримали можливість розширити діяльність з надання платних послуг.

«Тож, нині активно укладаються договори підряду між закладами, що дозволяє з одного боку залучати до надання медичної послуги відсутніх фахівців та медичне обладнання, з іншого – отримати додаткові доходи КНП, які мають висококласних штатних лікарів та обладнання. Збільшення доходів, в свою чергу, дозволяє збільшити і видатки. Всі зміни повинні своєчасно відображатись в фінансовому плані», – відзначила заступник голови Херсонської облради Оксана Рукавішнікова.

На останньому засіданні постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності Херсонської обласної ради погоджено зміни до фінансових планів окремих комунальних некомерційних підприємств. На черзі – підготовка до погодження змін до фінансових планів ще чотирьох КНП.