Бібліотека Дніпрової Чайки працює над програмою нового спецкурсу з кінопедагогіки Херсонщини

Колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки охоче відгукнувся на пропозицію Херсонської академії неперервної освіти долучитись у якості співавторів-розробників нового факультативного спецкурсу «Кінопедагогіка рідного краю». Основною метою майбутнього курсу стане ознайомлення школярів із внеском кіномитців Херсонщини у світову кінематографію, презентація життєвого шляху і творчих досягнень особистостей світового рівня в галузі кінематографу, що народилися або працювали в нашому краї, внесок нашого краю у відродження нової української кінематографії; формування в учнів компетентності з краєзнавчої діяльності та здатності до активної і відповідальної участі в соціальному житті.

З метою залучення творчих педагогів і бібліотекарів Херсонщини до розробки програми та медійного наповнення курсу кінопедагогіки кафедра виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради спільно з Комунальним закладом «Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради провели його онлайн-презентацію у застосунку Zoom.

Ініціатор краєзнавчого проєкту Тетяна Кузьміч, кандидат педагогічних наук, завідувачка навчально-методичної лабораторії управління навчальними закладами, викладачка кафедри виховання, психології та інклюзивної освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», запросила учасників долучитись до розробки медіакомпонентів, що супроводжують кожну тему курсу.

Ольга Володимирівна Крижановська, заступниця директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, ознайомила присутніх із орієнтовним планом спецкурсу з кінопедагогіки Херсонщини, прокоментувавши пропоновані розділи програми та їх змістовне наповнення.

Серед пропонованих для вивчення у спецкурсі тем – «Херсонщина на мапі кіноіндустрії світу», «Література + кіно»,  «Херсонщина в кадрі» – про мальовничі куточки нашого краю, що потрапили до кінострічок… Загалом курс складають орієнтовно 11 занять, з якими можна ознайомитись за посиланням.

Ініціатори і розробники спецкурсу з кінопедагогіки запрошують до співпраці над ним своїх колег – учителів та бібліотечних працівників.